Nowe opinie do książek - strona 5


Info: Opinie są posortowane od ostatnio dodanych.
sortuj wg: id plusy minusy
Witam
Czytam z wyprzedzeniem do odsłuchiwanego audiobooka. Audiobook tej powieści w wykonaniu polskich gwiazd jest rewelacyjny. Polecam. Udało mi się wypożyczyć z bibliotek MBP
pilootnik dodał: 17 I 2017, 20:20:11

Pieśń Lodu i Ognia: Gra o tron
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Powieść „Jak gdybyś tańczyła” była moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki i liczę na to, że nie ostatnim. Diane Chamberlain zapisuje się w mej pamięci jako pisarka potrafiąca niebywale wnikliwie pisać o naszym życiu, o głębokiej aczkolwiek trudnej miłości, o bólu istnienia i tęsknocie po stracie najbliższych nam osób. Powieść ta, z uwagi na poruszony w niej bolesny temat, nie jest ani łatwa, ani przyjemna w odbiorze. Jednakże z całą pewnością warta jest waszej uwagi. Dlatego też, z czystym sumieniem, ją wam polecam.

Pełną recenzję znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/jak-gdybys-tanczyla-diane-cha...
Amarisa dodał: 16 I 2017, 15:21:16
Ocena książki: 5.0
Jak gdybyś tańczyła
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Po "Alicję w krainie zombie" sięgnęłam ze względu na jej główny motyw czyli zombie. Przyznaję, że przed rozpoczęciem czytania nie zapoznałam się z opisem tej książki, dlatego moje oczekiwania względem niej były zgoła inne. Jednym słowem zawiodłam się. Fakt do jakiej
grupy wiekowej skierowana jest książka powinny mi dać jakie takie pojęcie o tym czego się spodziewać. Jednak oczekiwań nie można tak łatwo zmienić... Spodziewałam się czegoś bardziej w stylu "Nocy zombie" Brian'a Keene'a, a dostałam typową młodzieżówkę.

Książka przeciętna (gdy już człowiek pozbędzie się swoich wygórowanych oczekiwań), podejrzewam, że gdybym miała te kilka lat mniej byłaby dla mnie dobra. Irytowały mnie niektóre przydługie dialogi i sceny jednak ostatnie kilkadziesiąt stron okazało się naprawdę dobrych (po przebrnięciu tych znacznie gorszych były jak prezent niespodzianka).

No cóż, niektóre powieści młodzieżowe są również świetne dla starszych czytelników. Ta jednak, według mnie, pozostaje jedynie młodzieżową.
diamentowalady dodał: 10 I 2017, 17:30:48
Ocena książki: 3.5
Alicja w krainie zombi
ocena przydatności opinii: +0 | -0

„Dziewczyna którą kochałeś” to powieść, która wzruszy nie jednego czytelnika i sprawi, że zechce sięgnąć po kolejne dzieła autorki. To opowieść o bólu, stracie, tęsknocie, wielkiej miłości, godzeniu się z samym sobą i próbie ruszenia dalej, mimo przeciwności losu, które napotykamy na swej drodze. To historia o odkrywaniu tego, co w życiu najważniejsze i co tak naprawdę powinno się dla nas liczyć. Piękna powieść, w której losy bohaterek śledzi się z żywym zainteresowaniem i do której w przyszłości zechce się nie raz powrócić.

Pełna, przedpremierowa recenzja dostępna na moim blogu. Zapraszam:
http://magicznyswiatksiazki.pl/dziewczyna-ktora-kochales-joj...
Amarisa dodał: 10 I 2017, 15:49:36
Ocena książki: 5.5
Dziewczyna, którą kochałeś
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Rudnicka w świetnej formie!!

Niespełna trzydziestoletnią autorkę Olgę Rudnicką można śmiało nazwać maszynką do robienia książek ze względu na wydanie już 13 powieści pomimo młodego wieku.
Książka "Były sobie świnki trzy" to kolejny utwór przy którym można się sporo pośmiać. Genialnie konstruowane dialogi oraz pomysły autorki sprawiają, że utwór ten czyta się lekko, miło i przyjemnie. Jedyne, co mogłabym "wytknąć" powieści to wrażenie czytania rozmów sióstr Sucharskich (bohaterek książek "Natalii 5", "Drugi przekręt Natalii" oraz "Do trzech razy Natalie") w niektórych momentach powieści a co za tym idzie myśl "To już gdzieś było".
Niemniej książka warta polecenia, gdy ktoś szuka lektury na odstresowanie czy miłe spędzenie wolnego czasu bądź uwielbia niezwykle humorystyczny styl Rudnickiej.
diamentowalady dodał: 08 I 2017, 18:02:45
Ocena książki: 5.0
Były sobie świnki trzy
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Przedpremierową recenzję II wydania znajdziecie na moim blogu. Zapraszam
http://magicznyswiatksiazki.pl/sezon-na-cuda-magdalena-korde...
Amarisa dodał: 04 I 2017, 16:35:21
Ocena książki: 5.0
Sezon na cuda
ocena przydatności opinii: +0 | -0

„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…” - Horacy

Zazwyczaj najpierw czytam książkę a dopiero później oglądam jej ekranizację. Zazwyczaj... W przypadku "Gwiazd naszych wina" było odwrotnie. Film obejrzałam tuż po premierze, czyli ponad dwa lata temu i, chcąc nie chcąc, miał on pewien wpływ na wrażenie jakie utwór ten na mnie wywarł. Wiedziałam, co wydarzy się w dalszej części książki... Wiedziałam, że wycieczka do Amsterdamu nie da odpowiedzi na pytania Hazel, że Isaac straci wzrok, a Augustus umrze... Nic nie było dla mnie niespodzianką.
Ale wracając do rzeczy... "Gwiazd naszych wina" jest książką skierowaną do młodzieży, ale odpowiednią również dla starszego czytelnika. Wiele nastolatków przekonanych jest o swojej nieśmiertelności, nie zdają sobie sprawy jak życie jest ulotne. Swoją śmiertelność postrzegają jedynie ci młodzi ludzie, którzy są śmiertelnie/nieuleczalnie chorzy, którzy zmagają się z bólem, towarzyszącym im nierzadko każdego dnia. Tacy jak Hazel, Gus, Isaac...
Jednak mimo choroby starają się czerpać ze swojego za krótkiego życia jak najwięcej. Cieszyć się każdą drobnostką, każdą małą przyjemnością, która ich spotyka.
I to jest piękne przesłanie tej książki: carpe diem, ciesz się chwilą.
diamentowalady dodał: 04 I 2017, 15:07:17
Ocena książki: 5.5
Gwiazd naszych wina
ocena przydatności opinii: +0 | -0

"Podwójna helisa" jest ważną książką, ze względu na opisywane przezeń najistotniejsze biologiczne odkrycie XX w. Bez niego nie istniałaby genetyka jaką współcześnie znamy, nie powstałaby inżynieria genetyczna, nie znalibyśmy podłoża chorób genetycznych...
Pozycja warta przeczytania, szczególnie polecam pasjonatom biologii i genetyki.
diamentowalady dodał: 02 I 2017, 17:51:07
Ocena książki: 5.0
Podwójna helisa
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Po książkę "Niebezpieczne kobiety" sięgnęłam (jak chyba większość jej czytelników)ze względu na opowiadanie nawiązujące do cyklu Pieśń Lodu i Ognia Martina. Poziom opowiadań jest bardzo zróżnicowany (jak zwykle bywa w tego typu dziełach). O części autorów wcześniej słyszałam jak Abercrombie czy Sanderson, jednak miałam wcześniej styczność jedynie z powieściami George'a Martina i Carrie Vaughn.
Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania: "Cienie dla Ciszy w Lasach Piekła", "Dziewczyna w lustrze" oraz "Piekło nie zna furii" ze względu na atmosferę grozy, która występuje we wszystkich trzech utworach. W mojej opinii całkiem dobrymi opowiadaniami są także: "Moje serce też jest złamane", "Dłonie, których nie ma", "Bombowe laski", "Wiem, jak je wybrać", "Królowa na wygnaniu" oraz "Druga arabeska, bardzo powoli". Zawiodłam się natomiast, wychwalanym przez wiele osób Abercrombiem, którego opowiadanie było miejscami dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Szczególnie drażniły mnie w nim przydługie zdania, które kończąc czytać zapominałam jak się zaczynały i co tak naprawdę miały przekazać. Do gustu nie przypadły mi również: "Prawiczki", "Ogłaszając wyrok", "Imię bestii" oraz "Opiekunki".
Co do "Księżniczki i królowej"... Spodziewałam się więcej po tym opowiadaniu. Nie przeczę, że jest to gratka dla fanów Pieśni Lodu i Ognia, jednak natłok imion, nazwisk i zdarzeń był moim zdaniem dezorientujący. O ile w książkach mamy styczność z bohaterami przez wieele stron i w którymś momencie zapamiętujemy kto jest kim dla kogo o tyle w opowiadaniu połapałam się dopiero pod koniec.
Podsumowując, moim zdaniem warto przeczytać "Niebezpieczne kobiety" choćby dla tych kilku naprawdę dobrych opowiadań oraz, będąc fanem Martina, "Księżniczkę i królową" ze względu na nawiązywanie do słynnego cyklu.
diamentowalady dodał: 02 I 2017, 17:49:03
Ocena książki: 4.0
Niebezpieczne kobiety
ocena przydatności opinii: +0 | -0

„Młot Thora” to doskonała kontynuacja cyklu przygód Magnusa Chase’a, po którą bez wahania sięgnąć powinni nie tylko miłośnicy twórczości Riordana, ale wszyscy czytelnicy pragnący przeczytać historię, która jest jedną wielką przygodą – od pierwszej do ostatniej strony. Doskonała rozrywka i gwarancja poprawy humoru – oto czym jest ta książka. Zdecydowanie polecam!

Pełna recenzja na moim blogu. Zapraszam:
http://magicznyswiatksiazki.pl/magnus-chase-i-bogowie-asgard...
Amarisa dodał: 23 XII 2016, 15:18:26
Ocena książki: 6.0
Magnus Chase i Bogowie Asgardu: Młot Thora
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Recenzję, jak zawsze, znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/projekt-mefisto-marcin-mortka...
Amarisa dodał: 21 XII 2016, 15:16:19
Ocena książki: 3.0
Projekt Mefisto
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Pod koniec czerwca tego roku byłam na spotkaniu autorskim z Katarzyną Puzyńską, na którym nabyłam "Motylka" - pierwszy tom serii kryminalnej o Lipowie. Pół roku książka czekała na swoje 5 minut. Ale w końcu jest, przeczytana! A wrażenia z lektury o tutaj: http://magicznyswiatksiazki.pl/motylek-katarzyna-puzynska/ Zapraszam
Amarisa dodał: 19 XII 2016, 15:33:36
Ocena książki: 5.0
Motylek
ocena przydatności opinii: +0 | -0

" „Warleggan” to kontynuacja wspaniałej sagi będącej opowieścią o nie łatwej miłości, tęsknocie za lepszym jutrem i utraconymi marzeniami, trudach codziennego życia oraz konsekwencjach podejmowanych wyborów, którą polecam wszystkim tym, którzy pragną przeczytać naprawdę dobrą, zapadającą w pamięci i sercu historię. Żal było mi po raz kolejny opuszczać Kornwalię, zwłaszcza w momencie, w którym urwała się historia. Zostałam z pytaniami, na które odpowiedzi znajdę zapewne w kolejnej części cyklu. Pozostaje więc cierpliwie wyglądać dnia jej premiery, co mam nadzieję nastąpi już wkrótce…"

Zachęcam do zapoznania się z całą moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/warleggan-winston-graham/
Amarisa dodał: 17 XII 2016, 12:26:27
Ocena książki: 5.0
Warleggan
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Najnowsza Bridget za mną ^_^
O tym, dlaczego warto po nią sięgnąć, przeczytacie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/dziennik-bridget-jones-dzieck...
Amarisa dodał: 14 XII 2016, 15:17:15
Ocena książki: 5.0
Dziecko Bridget Jones. Dziennik
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Polecam, naprawdę gorąco polecam waszej uwadze „Biuro Przesyłek Niedoręczonych” Nataszy Sochy. Idealna powieść do poczytania w okresie świąt, ale nie tylko. Sięgnijcie po nią, bo naprawdę warto.

Moją recenzję książki znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/biuro-przesylek-niedoreczonyc...
Amarisa dodał: 11 XII 2016, 12:54:45
Ocena książki: 5.0
Biuro przesyłek niedoręczonych
ocena przydatności opinii: +0 | -0

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  > >> >| | Wszystkich opinii: 2931