Nowe opinie do książek - strona 2


Info: Opinie są posortowane od ostatnio dodanych.
sortuj wg: id plusy minusy
„Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie…” - Horacy

Zazwyczaj najpierw czytam książkę a dopiero później oglądam jej ekranizację. Zazwyczaj... W przypadku "Gwiazd naszych wina" było odwrotnie. Film obejrzałam tuż po premierze, czyli ponad dwa lata temu i, chcąc nie chcąc, miał on pewien wpływ na wrażenie jakie utwór ten na mnie wywarł. Wiedziałam, co wydarzy się w dalszej części książki... Wiedziałam, że wycieczka do Amsterdamu nie da odpowiedzi na pytania Hazel, że Isaac straci wzrok, a Augustus umrze... Nic nie było dla mnie niespodzianką.
Ale wracając do rzeczy... "Gwiazd naszych wina" jest książką skierowaną do młodzieży, ale odpowiednią również dla starszego czytelnika. Wiele nastolatków przekonanych jest o swojej nieśmiertelności, nie zdają sobie sprawy jak życie jest ulotne. Swoją śmiertelność postrzegają jedynie ci młodzi ludzie, którzy są śmiertelnie/nieuleczalnie chorzy, którzy zmagają się z bólem, towarzyszącym im nierzadko każdego dnia. Tacy jak Hazel, Gus, Isaac...
Jednak mimo choroby starają się czerpać ze swojego za krótkiego życia jak najwięcej. Cieszyć się każdą drobnostką, każdą małą przyjemnością, która ich spotyka.
I to jest piękne przesłanie tej książki: carpe diem, ciesz się chwilą.
diamentowalady dodał: 04 I 2017, 15:07:17
Ocena książki: 5.5
Gwiazd naszych wina
ocena przydatności opinii: +0 | -0

"Podwójna helisa" jest ważną książką, ze względu na opisywane przezeń najistotniejsze biologiczne odkrycie XX w. Bez niego nie istniałaby genetyka jaką współcześnie znamy, nie powstałaby inżynieria genetyczna, nie znalibyśmy podłoża chorób genetycznych...
Pozycja warta przeczytania, szczególnie polecam pasjonatom biologii i genetyki.
diamentowalady dodał: 02 I 2017, 17:51:07
Ocena książki: 5.0
Podwójna helisa
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Po książkę "Niebezpieczne kobiety" sięgnęłam (jak chyba większość jej czytelników)ze względu na opowiadanie nawiązujące do cyklu Pieśń Lodu i Ognia Martina. Poziom opowiadań jest bardzo zróżnicowany (jak zwykle bywa w tego typu dziełach). O części autorów wcześniej słyszałam jak Abercrombie czy Sanderson, jednak miałam wcześniej styczność jedynie z powieściami George'a Martina i Carrie Vaughn.
Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania: "Cienie dla Ciszy w Lasach Piekła", "Dziewczyna w lustrze" oraz "Piekło nie zna furii" ze względu na atmosferę grozy, która występuje we wszystkich trzech utworach. W mojej opinii całkiem dobrymi opowiadaniami są także: "Moje serce też jest złamane", "Dłonie, których nie ma", "Bombowe laski", "Wiem, jak je wybrać", "Królowa na wygnaniu" oraz "Druga arabeska, bardzo powoli". Zawiodłam się natomiast, wychwalanym przez wiele osób Abercrombiem, którego opowiadanie było miejscami dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Szczególnie drażniły mnie w nim przydługie zdania, które kończąc czytać zapominałam jak się zaczynały i co tak naprawdę miały przekazać. Do gustu nie przypadły mi również: "Prawiczki", "Ogłaszając wyrok", "Imię bestii" oraz "Opiekunki".
Co do "Księżniczki i królowej"... Spodziewałam się więcej po tym opowiadaniu. Nie przeczę, że jest to gratka dla fanów Pieśni Lodu i Ognia, jednak natłok imion, nazwisk i zdarzeń był moim zdaniem dezorientujący. O ile w książkach mamy styczność z bohaterami przez wieele stron i w którymś momencie zapamiętujemy kto jest kim dla kogo o tyle w opowiadaniu połapałam się dopiero pod koniec.
Podsumowując, moim zdaniem warto przeczytać "Niebezpieczne kobiety" choćby dla tych kilku naprawdę dobrych opowiadań oraz, będąc fanem Martina, "Księżniczkę i królową" ze względu na nawiązywanie do słynnego cyklu.
diamentowalady dodał: 02 I 2017, 17:49:03
Ocena książki: 4.0
Niebezpieczne kobiety
ocena przydatności opinii: +0 | -0

„Młot Thora” to doskonała kontynuacja cyklu przygód Magnusa Chase’a, po którą bez wahania sięgnąć powinni nie tylko miłośnicy twórczości Riordana, ale wszyscy czytelnicy pragnący przeczytać historię, która jest jedną wielką przygodą – od pierwszej do ostatniej strony. Doskonała rozrywka i gwarancja poprawy humoru – oto czym jest ta książka. Zdecydowanie polecam!

Pełna recenzja na moim blogu. Zapraszam:
http://magicznyswiatksiazki.pl/magnus-chase-i-bogowie-asgard...
Amarisa dodał: 23 XII 2016, 15:18:26
Ocena książki: 6.0
Magnus Chase i Bogowie Asgardu: Młot Thora
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Recenzję, jak zawsze, znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/projekt-mefisto-marcin-mortka...
Amarisa dodał: 21 XII 2016, 15:16:19
Ocena książki: 3.0
Projekt Mefisto
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Pod koniec czerwca tego roku byłam na spotkaniu autorskim z Katarzyną Puzyńską, na którym nabyłam "Motylka" - pierwszy tom serii kryminalnej o Lipowie. Pół roku książka czekała na swoje 5 minut. Ale w końcu jest, przeczytana! A wrażenia z lektury o tutaj: http://magicznyswiatksiazki.pl/motylek-katarzyna-puzynska/ Zapraszam
Amarisa dodał: 19 XII 2016, 15:33:36
Ocena książki: 5.0
Motylek
ocena przydatności opinii: +0 | -0

" „Warleggan” to kontynuacja wspaniałej sagi będącej opowieścią o nie łatwej miłości, tęsknocie za lepszym jutrem i utraconymi marzeniami, trudach codziennego życia oraz konsekwencjach podejmowanych wyborów, którą polecam wszystkim tym, którzy pragną przeczytać naprawdę dobrą, zapadającą w pamięci i sercu historię. Żal było mi po raz kolejny opuszczać Kornwalię, zwłaszcza w momencie, w którym urwała się historia. Zostałam z pytaniami, na które odpowiedzi znajdę zapewne w kolejnej części cyklu. Pozostaje więc cierpliwie wyglądać dnia jej premiery, co mam nadzieję nastąpi już wkrótce…"

Zachęcam do zapoznania się z całą moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/warleggan-winston-graham/
Amarisa dodał: 17 XII 2016, 12:26:27
Ocena książki: 5.0
Warleggan
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Najnowsza Bridget za mną ^_^
O tym, dlaczego warto po nią sięgnąć, przeczytacie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/dziennik-bridget-jones-dzieck...
Amarisa dodał: 14 XII 2016, 15:17:15
Ocena książki: 5.0
Dziecko Bridget Jones. Dziennik
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Polecam, naprawdę gorąco polecam waszej uwadze „Biuro Przesyłek Niedoręczonych” Nataszy Sochy. Idealna powieść do poczytania w okresie świąt, ale nie tylko. Sięgnijcie po nią, bo naprawdę warto.

Moją recenzję książki znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/biuro-przesylek-niedoreczonyc...
Amarisa dodał: 11 XII 2016, 12:54:45
Ocena książki: 5.0
Biuro przesyłek niedoręczonych
ocena przydatności opinii: +0 | -0

"Czy warto po niego sięgnąć? Oczywiście że tak! To cudownie fantastyczna historia o poszukiwaniu Pragnienia Serca oraz własnego przeznaczenia, która urzeka od pierwszych stron i sprawia, że nie raz będzie się chciało do niej powrócić."

Cała recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/gwiezdny-pyl-neil-gaiman/
Amarisa dodał: 09 XII 2016, 15:14:36
Ocena książki: 6.0
Gwiezdny pył
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Moją recenzję, jak zawsze, znajdziecie na moim blogu ^_^
Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kostuszka-carla-mori/
Amarisa dodał: 04 XII 2016, 12:10:01
Ocena książki: 5.0
Kostuszka
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Moją recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/u4-jules-carole-trebor/
Amarisa dodał: 27 XI 2016, 12:59:58
Ocena książki: 3.0
U4: Jules
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Płakałam jak bóbr.
Wzruszająca i piękna książka.
gdyes dodał: 21 XI 2016, 10:36:41
Ocena książki: 5.0
O psie który jeździł koleją
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Do przeczytania całego "Pana Tadeusza" dojrzałam długo po szkole średniej. Wspaniała książka i nie żałuję, że po nią sięgnęłam.
gdyes dodał: 21 XI 2016, 10:30:35
Ocena książki: 4.5
Pan Tadeusz
ocena przydatności opinii: +0 | -0

Moją recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/zabojca-z-sasiedztwa-alex-mar...
Amarisa dodał: 18 XI 2016, 15:15:56
Ocena książki: 5.0
Zabójca z sąsiedztwa
ocena przydatności opinii: +0 | -0

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  > >> >| | Wszystkich opinii: 2880