Kup książkę [edytuj książkę]

Wspomnienia na wesoło

Coraz częściej docierają do nas informacje, będące wyraźnym dowodem na dość silną w społeczeństwie nostalgię za czasami PRL-u. Wskrzeszane są kultowe marki z czasów tak zwanej demokracji ludowej: Pewex, buty „Relaks”, Romet, Unitra. Jeden z zakładów mięsnych wprowadził na rynek szynkę „jak za Gierka”. Trwają zaawansowane prace nad powrotem, w nowej wersji, samochodu osobowego „Syrena”. Okazuje się, że czasy PRL-u, paradoksalnie kojarzą się wielu z poczuciem stabilizacji i bezpieczeństwa. Padają argumenty: Bo wtedy każdy miał pracę, bo wszyscy z małymi wyjątkami mieli to samo, bo, co prawda, trzeba było kombinować, ale dało się przeżyć. Dotyczy to tych osób, które raczej nie angażowały się w politykę. Książeczka „Wspomnienia na wesoło” na wesoło nie gloryfikuje poprzedniego systemu politycznego, ale jej publikacja może też być jednym z elementów nostalgii za PRL-em.
http://autorzy365.pl/ksiazka/4554/wspomnienia-na-wesolo

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Urodziłem się w głębokiej komunie. Naród przystąpił do odbudowy kraju po pożodze wojennej. Zgliszcza i zapach spalenizny, to pozostałości po tragedii, jaka dotknęła cały świat. Nasz kraj był szczególnie zniszczony i sponiewierany przez wojnę, mordowano bezlitośnie i wywożono przymusowo do prac w głąb Niemiec. Ludzie opowiadali sobie dowcipy, aby przetrwać niedolę. Opisany poniżej dowcip jest ripostą dla młodego Niemca, który chce pokazać swoją wyższość nad młodym Polakiem."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Propaganda komunistyczna w ludziach potrafiła wywołać poczucie bezpieczeństwa, powiedział mi o tym pan Ryszard, emerytowany milicjant. Komuna dała ludziom pracę i gwarancje, że jej nie utracą. Pieniędzy nie było na co wydać, bo wszystkiego brakowało. Ludzie, chodząc do pracy, myśleli jak zakombinować, aby zdobyć potrzebne towary. W dzisiejszych czasach, mówi pan Ryszard, ludzie muszą się borykać z dwoma trudnościami jakże innymi od poprzednich. Słabe płace, które nie starczają na normalne życie i świadomość, że kiepsko opłacaną pracę można stracić. Dlatego młodzież wyjeżdża z kraju."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Późnym wieczorem z premierem Cyrankiewiczem jadą czarną wołgą, Gomułka wyciąga papierosy Grunwaldy, a Cyrankiewicz Wawele. Kierowca zaś papierosy Sporty. Sporty to najgorszy gatunek papierosów. Gomułka częstuje papierosem kierowcę, aby ten nie zapalił swojego. Kierowca dziękuje za papierosa i wkłada go za ucho.
Gomułka trąca Cyrankiewicza i mówi:
- Poczęstuj go swoim, bo mój może mu nie smakuje. Cyrankiewicz podaje papierosa, a kierowca chowa go za drugie ucho.
Gomułka zdenerwowany mówi do kierowcy:
- Co, nie smakują towarzyszu wam nasze papierosy?
- Smakują towarzyszu Gomułko, smakują i zapalę je, jak będę w lepszym towarzystwie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 08 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002436
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
08 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają