Kup książkę [edytuj książkę]

Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty

Książka autorstwa Artura Sroki - Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty podejmuje temat, który na pierwszy rzut oka zdaje się być nieprawdopodobny: bazujące na folklorze, historii, dowodach kopalnych dochodzenie związane z rzeczywistym istnieniem na Ziemi cywilizacji, która z pełną premedytacją działania ze strony środowisk naukowych, uznawana jest za nieistniejącą, a mianowicie – cywilizacja będąca wytworem ludzi-gigantów – owoców zakazanych relacji ludzi i aniołów, określanych przez Biblię słowem „nephilim”. Kim, lub czym oni byli? Jak wyglądali i do czego byli zdolni? Gdzie żyli? Jaka, i dlaczego, spotkała ich zagłada? Dlaczego świat nauki nabiera wody w usta pomimo istnienia wielu dowodów potwierdzających tę hipotezę? Dzieło związanego z nurtem kreacjonistów biblisty udzieli niezwykle precyzyjnych odpowiedzi na te i wiele innych równie ważnych pytań i być może stanie się dla Czytelnika źródłem rodzącym kolejne.
http://autorzy365.pl/ksiazka/4044/giganci-i-anioly-upadle-za...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nauka jest poszukiwaniem prawdy, dlatego też nauka i kłamstwo nie mogą istnieć obok siebie, gdyż jest ona dziedziną polegającą na badaniu świata i rewizji hipotez wyjaśniających mechanizm jego działania. Nie ma czegoś takiego jak kłamstwo naukowe i dlatego też nie można naukowo kłamać, a każda teoria, która rości sobie pretensje do naukowości, musi w jakimś momencie zostać porównana z wynikami obserwacji bądź też eksperymentów. Hipotezy, które przetrwają wielokrotne badania, mogą zostać wstępnie uznane za prawdziwe, ale jeśli między teorią a faktami zachodzi ciągła sprzeczność, to oczywistym jest, że ta pierwsza musi ustąpić. Sprawdzanie teorii w oparciu o fakty nigdy się nie kończy, gdyż wszelka wiedza naukowa z zasady podlega zmianie, w miarę jak pojawiają się nowe fakty. I nie ma znaczenia, jak długo teoria utrzymywała się albo jak wielu naukowców obecnie w nią wierzy. Jeśli pojawiają się dowody, które zaprzeczają jej prawdziwości, należy teorię zrewidować, a nawet odrzucić inaczej nie będziemy mieli do czynienia z nauką."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 III 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Wiek Tiahuanaco oraz złożoność i stopień zaawansowania jego pradawnych mieszkańców powinna sprawić, że poważnie powinniśmy zastanowić się nad pochodzeniem cywilizacji, która z całą pewnością ma inne korzenie niż te, które utrwalane są od dziesięcioleci przez media i szkolne podręczniki. W XX i XXI wieku włożono wiele wysiłków, aby zdyskredytować Biblię i odłożyć ją do lamusa. Fakty wskazują jednak, że relacje biblijne o pochodzeniu człowieka i o pierwszej ludzkiej cywilizacji pokrywają się z odnajdywanymi dowodami archeologicznymi. Warto również nadmienić, iż także w przypadku Tiahuanaco zauważono, że tak jak i armeńskie Karahunj zostało ono wzniesione w czasach, kiedy oś Ziemi znajdowała się w innej pozycji. Wskazują na to wyraźne przesunięcia w punktach wytyczających słoneczne przesilenia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 III 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Legendarni mocarze o niewyobrażalnych dziś rozmiarach i wzroście – czy oni naprawdę istnieli? Czy ludzie przedstawiani w starożytnych podaniach oraz dawnych kronikach jako giganci, olbrzymi i wielkoludy o zdumiewającej wysokości, sile oraz nadzwyczaj długim życiu, to wytwór wyobraźni i literacka fikcja, czy prawda historyczna? Czy to możliwe, aby przekazy mówiące o zstępujących z niebios aniołach, które w zamierzchłych czasach miały spłodzić na ziemi herosów, tytanów i półbogów mogą opisywać echa prawdziwych wydarzeń? Jak ustosunkować się do tych relacji i w jaki sposób oddzielić ziarno od przylegającej plewy, aby dowiedzieć się, ile prawdy jest w opowieściach o olbrzymach mających zamieszkiwać w przeszłości naszą planetę? Może owe starodawne mity pojawiające się w folklorze niemal każdego narodu to cos więcej niż tylko legendy, a u ich podłoża leży jedno, wspólne i zarazem historyczne źródło? Jeśli tak rzeczywiście by było, to po owej tajemniczej cywilizacji z całą pewnością musiałyby pozostać jakieś namacalne dowody istnienia. Czy takie ślady są?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 III 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379001453
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
14 III 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają