Kup książkę [edytuj książkę]

Duch przychodzi, kiedy chce, czyli...

Dla jednych ludzi utrata pracy jest znakiem końca. Dla innych – nowym początkiem. Bohaterka tej historii na ogłoszenie trafia przypadkiem, i także kwestią szczęścia zdają się być zakończone pozytywnym skutkiem testy wstępne. Zdają, bo równie dobrze może to być jak najbardziej odgórna ingerencja siły nieporównywalnie wyższej od jakichkolwiek ludzkich. Dzielna i dziarska emigrantka na szczęście żyje w dobrej komitywie z Duchem Świętym, dzięki czemu trafia na tę, a nie inną drogę – podejmuje się wyjazdu i opieki nad starszym, schorowanym małżeństwem i długimi dekadami ich przyzwyczajeń. Prawie jak Kolumb odkrywa nowy świat, a już zupełnie nowy w obrębie kulinarnych preferencji leciwych sąsiadów zza Odry. Co kraj, to obyczaj – mówią. Ale mówią też – całkiem słusznie zresztą – że trudno przebić Polaka w kwestii kreatywności. A jeszcze trudniej przebić, gdy Opatrzność gra po tej samej stronie boiska, a pogoda ducha płynie w żyłach jak krew.
http://autorzy365.pl/autor/iwona-konarzewska-bulczynska,n63

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czas płynął… aż któregoś dnia dziadek zaczął się dopytywać, co też stało się z jego „ein topfem” w puszce? Hm…… tajemniczy eintopf powędrował do szafki ściennej… .ale także do tylnego i nieodwiedzanego rzędu produktów."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Następna porcja czereśni, po przygotowaniu której wyglądałam jak pracownica rzeźni miejskiej, wylądowała w garnku przygotowując się do bycia „marmelade”. Marmelade, ponieważ miałam słowiańską fantazję, okrasiłam musem jabłkowym i truskawkami i tak powstał dżem, który także zdobył podium „Mistrza Świata”."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0


"Misja polegała na całkowitym obraniu czereśniowego drzewka z owoców. Oczywiście, moja pomoc przyszła „samobieżnie”. I gdy tak skubałyśmy, a wiaderka stawały się pełnawe, Inge poczuła zawroty głowy i bożym „przypadkiem” wprost z drabiny spadła w moje ramiona. Na co, z nasza słowiańską żywiołowością, zareagowałam dość panicznie."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 13 I 2014 (ponad 5 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379001521
Ocena: 4
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
13 I 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają