Kup książkę [edytuj książkę]

Tektonika uczuć

Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą?

Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski. Bo miłość to nieustająca gra.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Człowiek jest tak cudownie skonstruowany, że zawsze zrzuca winę na innych. Albo przynajmniej wynajduje sobie okoliczności łagodzące."
Dodał: jimmyxdxd Dodano: 06 II 2010 (ponad 13 lat temu)
+5 0


"Kiedy kobietę trzyma przy życiu czyjaś miłość, i nagle ta miłość zostaje jej odebrana, żeby nie umrzeć, musi zamienić to uczucie na inne, równie silne: nienawiść."
Dodał: jimmyxdxd Dodano: 06 II 2010 (ponad 13 lat temu)
+5 -1


"[...] kochać to nie to samo co znać."
Dodał: jimmyxdxd Dodano: 06 II 2010 (ponad 13 lat temu)
+4 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 VIII 2012, 20:06:22 (ponad 10 lat temu)
0 0
Książka niewątpliwe o miłości. Pokazuje, jak ciężka potrafi być, jak trudno kogoś obdarzyć szczerym i długotrwały uczuciem. Schmitt pokazuje nam też cienką granicę, jaka dzieli miłość i nienawiść. Książka opowiada również o relacjach międzyludzkich, gdzie zwykle ludzie udają, okłamują się, noszą maski, gdzie najczęściej wszystko powoli niszczą.
Cieszę się, że przeczytałam tą książkę. I choć gdyby nie to, że otrzymałam ją, jako nagrodę za oceny to pewnie bym po nią nie sięgnęła. Teraz z chęcią sięgnę po inne powieści autora.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2008
ISBN: 9788324010349
Ocena: 4.95
Liczba głosów: 60
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: nicole
30 V 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają