Kup książkę [edytuj książkę]

Weronika postanawia umrzeć

tytuł oryginału: Veronika decide morrer

stron: 222

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki, śmierć zdaje się jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie.

Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że szukała łatwych rozwiązań, jej życie stało się mdłe jak potrawa bez przypraw, pozbawione ziarna szaleństwa. A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze?

Weronika uczy się na nowo życia, poznaje samą siebie, zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej...

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"I skoro nie boje się, że Cię stracę, nie obchodzi mnie co sobie o mnie pomyślisz."
Dodał: millenka9610 Dodano: 31 I 2013 (ponad 10 lat temu)
+56 -1


"Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele,
Ale to, co dzieje się w mojej duszy."
Dodał: Karolina Dodano: 28 II 2009 (ponad 14 lat temu)
+50 -7


"Wiedziałam, że milczeniem prędzej sprowokuje odpowiedź aniżeli bezpośrednim pytaniem."
Dodał: millenka9610 Dodano: 31 I 2013 (ponad 10 lat temu)
+41 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Jest to moja pierwsza książka Paulo Coelho którą przeczytałam i bardzo mi się spodobała : ) Polecam Książki tego autora ponieważ są bardzo pouczające : ] Lecz polecam je osobom dojrzałym. Są to książki trudne. Ale piękne : )
Dodano: 26 I 2010, 21:23:13 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 20 VII 2011, 18:18:03 (ponad 12 lat temu)
+3 0
Na początku ciężko mi było czytać ta książkę rozdział za rozdziałem. Później gdy ja chwyciłam, to już do końca. Myślę, że zagłębiając się w utwory Coelho bez wątpienia możemy stwierdzić, że jest nie tylko inteligentnym, ale i mądrym człowiekiem. Zwraca w swoich utworach uwagę na codzienne dylematy - choć prawdopodobnie nigdy nie znajdziemy się w sytuacji tytułowej Weroniki - to przemyślenia zawarte w tej książce mogą zmienić nasz punkt widzenia odnośnie kilku życiowych spraw. Czytając jednak "Weronika postanawia umrzeć" trzeba przyznać, że jest to książka, którą autor chciał pokazać całemu światu - jest napisana w bardzo prostym, zrozumiałym języku. Autor przekazuje nam też to co myśli na dany temat nie dając nam się nad tym zastanowić i wyciągnąć własne wnioski - zrobią to prawdopodobnie jedynie ci, których zaintryguje dane zagadnienie. Choć z drugiej strony, sami być może nie doszlibyśmy do niektórych ważnych dla sprawy wniosków.

Książka według mnie warta jest przeczytania. Daje trochę do myślenia, przedstawia tez w inny sposób ludzi zamkniętych w szpitalach psychiatrycznych.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 16 V 2011, 17:46:44 (ponad 12 lat temu)
0 0
Ciekawa książka o życiu, daje wiele do myślenia... Polecam
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 09 IV 2011, 18:04:16 (ponad 12 lat temu)
0 -1
Zamieszanie wokół tego autora było wielkie, a okazuje się, że jego twórczość jest gorzej niż denna. Temat historii jest bardzo ciekawy, ale wykonanie - okropne. Bardzo prosty język, zero zmuszania do myślenia, momentami niezrozumiałe wstawki. Chyba w życiu się tak na książce nie zawiodłam.
Oceniam książkę na: 1.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Rok wydania: 2000
ISBN: 83-904230-8-1
Ocena: 4.50
Liczba głosów: 324
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: iwona1992
01 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają