Kup książkę [edytuj książkę]

Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

tytuł oryginału: Na margem do rio Piedra eu sentei e chorei

stron: 215

Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. Paulo Coelho w swojej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki.

Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką. Aby uwierzyć w drugiego człowieka, należy najpierw uwierzyć w siebie. Żyć w harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Odnaleźć prawdziwe oblicze Boga... Ale czy miłość jest w stanie uchronić przed samotnością? Nie zapominajmy, że “Bóg ukrył piekło w samym sercu raju”.

[www.paulocoelho.pl]

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość."
Dodał: Suzi Dodano: 31 XII 2009 (ponad 13 lat temu)
+18 -10


"Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć, jeśli patrzy komuś prosto w oczy . A każda kobieta posiadająca choć odrobinę wrażliwości potrafi czytać z oczu zakochanego mężczyzny . Nawet jeśli przejawy tej miłości bywają absurdalne ."
Dodał: Suzi Dodano: 28 III 2010 (ponad 13 lat temu)
+9 -1


"Drogę wytycza się idąc."
Dodał: ticket Dodano: 31 III 2009 (ponad 14 lat temu)
+8 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Książka nie wnosi nic nowego, nie podejmuje nowych odkryć ani nie traktuje o wielkich ideach. Przypomina o sprawach, o których zapominamy w codziennym biegu. Sądzę, że jest to utwór godny uwagi nie tylko ze względu na poruszane problemy, ale też na s...
Dodano: 08 II 2010, 23:32:33 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 IX 2010, 12:22:44 (ponad 13 lat temu)
+1 0
znudziła mnie, nie wniosła nic odkrywczego.
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 02 VIII 2012, 17:29:30 (ponad 11 lat temu)
0 0
Kiedyś się nią zachwycałam, dziś wydaje mi się jakby było to lata świetlne temu (choć przeczytałam ją zaledwie 3 lata temu), jednak był to okres mojej fascynacji autorem i polecić mogę głównie/ jedynie fanom Paulo Coelho:)
Oceniam książkę na: 3.5
Dodano: 22 III 2011, 21:22:26 (ponad 12 lat temu)
0 0
Warto zaakcentować, że książka zawiera bardzo wiele motywów religijnych.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Rok wydania: 1996
ISBN: 83-904230-7-3
Ocena: 4.38
Liczba głosów: 164
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: iwona1992
01 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają