Szybkie odnośniki

Ulubione książki
Możesz tutaj przejrzeć listę ulubionych książek użytkownika shczooreczek.

Ulubione wypracowania
Zobacz ulubione wypracowania użytkownika shczooreczek.

Ulubieni pisarze użytkownika shczooreczek

Ocena twórczości: 5.15 (oddanych głosów: 50)
Ocena twórczości: 3.57 (oddanych głosów: 7)
Ocena twórczości: 5.40 (oddanych głosów: 16)
Ocena twórczości: 5.44 (oddanych głosów: 60)
Ocena twórczości: 5.75 (oddanych głosów: 6)
Ocena twórczości: 5.46 (oddanych głosów: 51)

Ulubione cytaty użytkownika shczooreczek

"Tak samo jak z niektórymi losami i świętymi księgami- to lektura nadaje im sens. Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta. A użyty w niej język będzie językiem tego, kto się nad nią pochyla, zabarwionym jego oczekiwaniami, pragnieniami, dążeniami, obsesjami, jego gwałtownością, jego kłopotami. Fakty są jak zdania w książce, same w sobie nie mają sensu, mają tylko ten sens, który im się nadaje."
Dodał: shczooreczek Dodano: 17 II 2011 (ponad 9 lat temu)
0 -1


"Może na tym właśnie polega piekło. Kiedy stajesz twarzą w twarz z prawdą. Widzisz cały ten ból, zło wyrządzone innym i wiesz, że nie możesz im pomóc"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 I 2011 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"Ludzie, jak domy, mają swoje tajemnice. Czasem te tajemnice skrywają się w nich, czasem oni skrywają się w tajemnicach. Obejmują je mocno ramionami, łamią języki, by ominąć prawdę. Ale po jakimś czasie ona zwycięża, wynosi się ponad wszystko. Wierci się i kręci w środku, rośnie, aż spuchnięty język nie może więcej kłamać, przychodzi czas, kiedy musi wypluć prawdę; wtedy ta przecina powietrze i z hukiem ląduje w rzeczywistości. Prawda i czas zawsze ze sobą współdziałają"
Dodał: shczooreczek Dodano: 31 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Końcowe stadium tej choroby występuje rzadziej. Jej obecny obraz jest subtelniejszy: [poczucie bezcelowości, zaburzenia funkcjonowania, luki w pamięci i słaba zdolność koncentracji, otępiająca apatia, łzy i przenikliwe poczucie cierpienia. Objawy przeważnie narastają i słabną. Chory może czuć sie lepiej przez godzinę lub dwie w ciągu dnia, może mieć też dość energii, aby przez jakiś czas ukrywać swój stan."
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Depresja zniekształca osobowości bardziej, niż moglibyśmy to sobie wyobrazić, bardziej separuje chorego, jest silniejsza pod każdym względem"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"Dla tych, którzy jej doświadczyli, okropność depresji jest tak przytłaczająca, że trudno to wyrazić"
Dodał: shczooreczek Dodano: 04 XII 2010 (ponad 9 lat temu)
+1 0