Kup książkę [edytuj książkę]

Młody świat

Witaj w Nowym Jorku – mieście rządzonym przez nastolatków

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.

Gdy jeden ze współplemieńców wpada na trop lekarstwa, które pozwoli im się wymknąć nieuchronnej śmierci, pięcioro nastolatków wyrusza na ryzykowną ekspedycję. W drodze do celu będą musieli pokonać terytoria opanowane przez gangi, fanatyków i bojówki; ich wędrówkę będą znaczyły wymiany ognia, ucieczki, cierpienie i śmierć. Czy młodym bohaterom uda się ocalić wymierającą populację? Jakie mroczne zakamarki ludzkiej psychiki odkryją podczas tej ryzykownej eskapady?

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 13 X 2017, 14:44:58 (rok temu)
0 0
"Bardzo często hasła promujące dany tytuł w rzeczywistości mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. W przypadku „Młodego Świata” Chrisa Weitza nie sposób się jednak nie zgodzić ze słowami Stephena Chbosky’ego – reżysera, scenarzysty, autora głośnej powieści „Charlie”, która została przeniesiona na ekrany kin. Wartka akcja, ciekawe i zaskakujące jej zwroty, nietuzinkowi bohaterowie, lekkie pióro autora i świetny pomysł na samą historię – to wszystko sprawia, że książka Weitza staje się naprawdę wyśmienitą lekturą, której nie sposób nie polecić i na kontynuację której wyglądać będę z wielką niecierpliwością."

Całość na moim blogu, zapraszam:
http://magicznyswiatksiazki.pl/mlody-swiat-chris-weitz/
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Insignis Media
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65743-37-4
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Miravelle
14 VII 2017 (rok temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają