Kup książkę [edytuj książkę]

Las Zębów i Rąk

Info

Tyt. oryg.: The Forest of Hands and Teeth
Tłum.: Bartosz Czartoryski
Stron: 350

Opis

Debiutancka powieść amerykańskiej autorki Carrie Ryan Las Zębów i Rąk to jeden z największych bestsellerów gatunku literatury Young Adult ostatnich lat, porównywany popularnością do cyklu Zmierzch Stephenie Meyer, czy Dary Anioła Cassandry Clare.

Powieść Carrie Ryan wyróżnia się jednak tym, że jest mroczniejsza, nasycona większą dozą czarnych, ale urzekająco pięknych barw, które sprawiają, że w krwawym dystopijnym świecie, w którym osadzona jest akcja powieści, odnajdujemy jednak nieśmiałe promyki nadziei i pełną paletę ludzkich namiętności.

Las Zębów i Rąk przedstawia bardzo mroczną, a jednocześnie niezwykle wciągającą wizję świata po zagładzie, w którym młoda dziewczyna musi dokonać trudnych wyborów między tym w co wierzy, a tym w co każą jej wierzyć, między światem swoich marzeń, który zna tylko z opowieści matki, a krwawym ale znanym światem, który ją otacza. Musi też wybrać między tym, który ofiarowuje jej swoją miłość, a tym, któremu ona chce ją ofiarować.

W świecie, w którym nie ma nadziei, każdy wybór musi zostać okupiony dużą ofiarą. Tylko czy droga do spełnienia własnych marzeń okaże się warta poniesionych ofiar…?

"„Inteligentna, mroczna i czarująca. Las Zębów i Rąk łączy w sobie horror i piękno.”" - Cassandra ClareCykl "Las Zębów i Rąk":


1. Las zębów i rąk
2. Śmiercionośne fale
3. Miejsca ciemne i puste

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czuję się, jakby wyciągnął ze mnie jakąś wtyczkę, wylewa się ze mnie cały nagromadzony gniew i ból, pozostawiając mnie pustą w środku."
Dodał: Scarlet165 Dodano: 01 V 2012 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"To, że kiedyś taka chwila musiała nadejść, było nieodwołalne, lecz nikt z nas nie wierzył, że to się naprawdę wydarzy, nikt nigdy nie podejrzewał, co może się stać. Oczywiście wiedzieliśmy, że mogą się przebić, żyliśmy w ciągłym strachu przed Nieuświęconymi, lecz od Powrotu minęły całe pokolenia, a my przetrwaliśmy. Nasza wioska jest testamentem dla życia, bezustannie nękanym przez groźbę śmierci."
Dodał: Scarlet165 Dodano: 01 V 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 01 V 2012, 23:10:02 (ponad 6 lat temu)
0 0
Jedna z najciekawszych książek jakie czytałam. Przerażająca, pełna zwrotów akcji, a przede wszystkim tak bardzo romantyczna. Uczciwie muszę się przyznać, że w pewnym momencie popłakałam się jak małe dziecko.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-61386-05-6
Ocena: 4.93
Liczba głosów: 24
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: natirose
12 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają