Kup książkę [edytuj książkę]

Gwiazd naszych wina

data pierwszego polskiego wydania: 6 lutego 2013

tytuł oryginału: The Fault in Our Stars

liczba stron: 312

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.
Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra Gwiazd naszych wina to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Bez smutku nie zaznalibyśmy smaku radości."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 3 lat temu)
+27 0


"Na tym polega miłość. Miłość to dotrzymywanie obietnic wbrew wszystkiemu"
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 3 lat temu)
+23 0


"Wydawało się, że to było całe wieki temu, jakbyśmy przeżyli krótką, ale mimo to nieskończoną wieczność. Niektóre wieczności są większe niż inne."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 3 lat temu)
+21 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 17 XII 2014, 23:33:48 (rok temu)
+1 0
Miałam obawy, co do tej powieści, ponieważ większość książek, która jest wychwalana, opisywana w samych superlatywach przynosi zawód. Jednak "Gwiazd naszych wina" zadowoliła mnie. Jest to powieść młodzieżowa, ale nie jest taką typową powieścią, autorowi udało się wyjść po za schemat i myślę, że jest to lektura dla czytelnika w każdym wieku. Pięknie przedstawił niezwykłą młodzieńczą, acz silną miłość. Powieść czyta się łatwo, można ją pochłonąć w jeden dzień. Mimo ciężkiego tematu, jakim jest choroba i śmierć całość wydaje się lekka. Oczekiwałam, że zaleję się łzami podczas czytania. Wcale tak nie było, łez nie było i nie targały mną jakieś specjalnie duże emocje. Niemniej "Gwiazd naszych wina" dała mi do myślenia, zmusiła do refleksji. Na pewno sięgnę po inne powieści autora. A do wszystkich czytelników - powieść godna uwagi.
Oceniam książkę na: 4.5
Dodano: 26 XI 2014, 14:36:37 (ponad 2 lat temu)
+1 0
Książka nie jest jakaś super wciągająca. Historia ma potencjał, ale jest tylko średnia w tym wydaniu. Momentami tak płytka, że człowiek ma wrażenie, że się tylko prześlizguje po fabule, po to aby za chwilę była jakaś ważna sentencja, którą się gubi, gdyż reszta jest tak płytka.
Dla młodzieży i początkujących czytelników polecam jak najbardziej. Dla koneserów i dla tych, którzy czytają dużo, to po prostu książka do przeczytania, bo jest o niej głośno.
Użytkownik nie wystawił oceny książce.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-62478-89-7
Ocena: 5.46
Liczba głosów: 100
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamila
12 XII 2012 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają