Kup książkę [edytuj książkę]

Igrzyska Śmierci: Kosogłos

Info

Tytuł oryginalny: Mockingjay
Liczba stron: 376

Opis

Katniss Everdeen wraz z matką i siostrą mieszka w Trzynastce – legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie Kapitolu przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem – symbolem oporu przeciw kapitolińskiemu tyranowi.Z serii The Hunger Games:

0.1 Ballada ptaków i węży
1. Igrzyska Śmierci
2. W Pierścieniu Ognia
3. Kosogłos

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nie niszczysz tego, co chcesz w przyszłosci zagarnąć."
Dodał: Kremzes Dodano: 15 III 2012 (ponad 9 lat temu)
+51 -1


"„Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.”"
Dodał: Megajra Dodano: 31 V 2012 (ponad 9 lat temu)
+51 -5


"Gale staje za mną i oboje wpatrujemy się w lustro – on obserwuje mnie, ja jego. Poszukuję jakiegoś znaku, śladu dziewczyny i chłopca, którzy pięć lat temu przypadkiem natknęli się na siebie w lesie i stali się nierozłączni"
Dodał: Alia Dodano: 26 III 2013 (ponad 8 lat temu)
+32 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Chciałabym Was zapytać co sądzicie o tej piosence. Po premierze pierwszej części ekranizacj Kosogłosa ta piosenka podbiła świat, nucili ją wszyscy. A Wy? Wolicie piosenkę w wykonaniu Jennifer, czy raczej starszą, fanowską wersję (https://www.youtube....
Dodano: 15 XII 2014, 15:24:35 (ponad 6 lat temu)
dobra wiadomo, że moje komenty są z reguły mega długie więc z góry sorry ;) przeczytałam w 1,5 dnia i to bez większych problemów. ta część jest nieco dłuższa od poprzednich, co ja oczywiście pochwalam :) - to by było tyle z tzw. wstępnych technicznyc...
Dodano: 15 XI 2010, 17:29:07 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 10 VI 2013, 01:15:38 (ponad 8 lat temu)
+4 0
Cała seria naprawdę niezła, choć styl uważam za nieco spłaszczony. Wydarzenia przedstawione wieją naturalizmem i surowością ale przecież takie są realia wojny.
Cóż, Collins na pewno wprowadziła pewien przełom w literaturze, pokazując że nastolatki nie muszą być wiecznie zakochane czy wymuskane. Z zapartym tchem czeka się na rozwój wydarzeń i ich kulminację. Przyznaję, zakończenie nieco przewidywalne, choć nie do końca. Serię z pewnością można uznać za godną polecenia.
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 10 IV 2013, 23:42:21 (ponad 8 lat temu)
+2 0
Przeczytałam całą trylogię w 3 dni i jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Do ostatniej chwili nie wiadomo jak się zakończą losy bohaterów, z kim Katniss chciałaby spędzić resztę życia, zwroty akcji itd. Książkę jak i całą trylogię mogę polecić każdemu.
Najbardziej podoba mi się, że nie jest to słodko-gorzka książka z wielkim zakończeniem "żyli długo i szczęśliwie", tylko pokazuje jak dramaty odbijają się na ludzkich emocjach oraz psychice. W bardzo dobitny oraz mocny sposób książka ukazuje jak działa totalitaryzm w państwie oraz jak trudno mają ludzie żyjący pod władzą dyktatury, głodu i strachu.
Myślę, że może ta powieść choć trochę da do zrozumienia ludziom, że jeżeli chcą cokolwiek zmienić w życiu to nie w pojedynkę, bo tak nic nie da, lecz tylko wspólnymi siłami można pokonać otaczające nas zło.Razem, demonstrując swoją odwagę, oraz jedność.
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 02 IX 2013, 15:40:32 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Moim zdaniem książka najsłabsza z całej trylogii. Zakończenie tragicznie - tak jakby autorka nagle zorientowała się, że trzeba to jakoś zakończyć i szybko skompresowała "szczęśliwe zakończenie". Wiele sytuacji było niedopracowanych. Tak jak z początku podobała mi się osobowość Katniss, tak z końcem była ona coraz bardziej irytująca - jej sylwetka zdecydowanie poddana zabiegowi hiperbolizacji. Wielki plus dla Collins za nieprzewidywalność zwrotu akcji, co nie zdarza się wielu pisarzom...
Oceniam książkę na: 3.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7278-491-9
Ocena: 5.24
Liczba głosów: 280
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: OutOfHumanity
21 II 2010 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają