Kup książkę [edytuj książkę]

Katie Maguire

Tytuł oryginalny: Katie Maguire
Data wydania: 2002

Katie Maguire jest policjantką o najwyższym stopniu, jaki kobieta kiedykolwiek uzyskała w Garda Stiochana (Gwardii Narodowej), czyli policji w Irlandii. Powieść Grahama Mastertona prezentuje miesiąc z jej życia w Cork. Trudną zagadkę masowej zbrodni sprzed lat Katie usiłuje rozwikłać, równolegle prowadząc śledztwo w sprawie zniknięcia znanego irlandzkiego biznesmena. W tę drugą sprawę uwikłany jest jej mąż, co nieodwołalnie i niebezpieczne plącze jej błyskotliwą karierę zawodową z życiem prywatnym i zmusza do podejmowania działań niekoniecznie zgodnych z prawem. Tymczasem w jej małżeństwie i tak trwa głęboki kryzys.
Książka O Katie Maguire nie jest klasyczną powieścią sensacyjną. Jest raczej opowieścią o kobiecie, która w krótkim czasie staje przed wielkimi dylematami - zawodowymi i osobistymi, która działając pod ogromną presją musi podejmować trudne decyzje o ogromnym ciężarze moralnym.


Cykl Katie Maguire

1. Katie Maguire
2. Upadłe anioły
3. Czerwone światło hańby
4. Uznani za zmarłych

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Nigdy nie zapominaj, że wszystko ma swoje granice, Katie. Im więcej będziesz dawać z siebie ludziom, tym więcej będą chcieli od Ciebie brać. Jeśli nie będziesz ostrożna, obudzisz się pewnego poranka w wieku czterdziestu jeden lat i zdasz sobie sprawę, że zjedli cię od środka, jak larwy. Ciała, które będziesz znajdować w opuszczonych budynkach, to będzie nic w porównaniu z tobą i twoim życiem."
Dodał: dona Dodano: 03 VII 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Życie jest bardziej interesujące, kiedy można zobaczyć coś nowego, nawet jeśli to coś sprawia, że żołądek podchodzi nam do gardła."
Dodał: dona Dodano: 13 III 2011 (ponad 7 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7301-220-6
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
05 IX 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają