[edytuj autora]

Graham Masterton

Zdjęcie Graham Masterton
Graham Masterton (ur. 16 stycznia 1946 w Edynburgu), brytyjski pisarz, twórca horrorów.

Po szkoleniu dziennikarskim wydawał magazyn dla mężczyzn Mayfair. W wieku dwudziestu czterech lat został wybrany na redaktora naczelnego magazynów Penthouse i Penthouse Forum. Debiut Grahama Mastertona jako autora horrorów, z czego jest najbardziej znany, wiąże się wraz z wydaniem Manitou (The Manitou) w 1976 roku – mrożącej krew w żyłach opowieści o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku. Powieść bardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Książkę zekranizowano w 1978, film do dziś cieszy się uznaniem wśród widzów. Od tego czasu Masterton opublikował mnóstwo horrorów, w tym Kostnica (Charnel House), który dostał nagrodę Special Edgar od Mystery Writers of America, Zwierciadło piekieł (Mirror), nagrodzone Srebrnym Medalem przez West Cost Review of Books, oraz Wizerunek zła (Family Portrait), który to był jedynym niefrancuskim zdobywcą prestiżowej nagrody Prix Julia Verlanger. Trzy spośród opowieści Grahama Mastertona zostały przeniesione na ekran w serialu z gatunku horroru Tony’ego Scotta: The Hunger, Sekretna księga Shih Tan, w roli głównej wystąpił Jason Scott Lee. Film znalazł się na liście nominowanych do nagrody Bram Stoker Award typowany przez Horror Writers Association. Inna krótka opowieść, Underbed, o chłopcu odnajdującym tajemniczy świat pod swoimi kocami, została uznana najlepszą krótką opowieścią przez Horror Critics Guild. Dziecko ciemności (The Chosen Child), którego akcja ma miejsce w kanałach ściekowych Warszawy, została uznana najlepszą powieścią roku z gatunku horror przez Science Fiction Chronicle i wysoko oceniona przez Publisher’s Weekly. Oprócz wyżej wymienionych Masterton otrzymał jeszcze wiele mniej prestiżowych nagród za swoje opowiadania i powieści, a niektóre z jego dzieł przez dłuższy czas utrzymywały się na listach bestsellerów.

Graham Masterton jest również autorem poradników z dziedziny erotyki.

Obecnie Masterton regularnie pisuje do takich czasopism jak Cosmopolitan, Men's Health, Woman, Woman's Own, a nawet takich jak rodzima Nowa Fantastyka. Wydaje także nowe książki i zbiory opowiadań. Wraz z żoną polskiego pochodzenia – Wiescką – i trzema synami mieszkał przez pewien czas w wiktoriańskim domku nad rzeką Lee w Cork (Irlandia). Obecnie przeprowadził się z powrotem do Anglii. Ceni sobie Polskę i od czasu do czasu składa nam wizyty.


[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Najwyżej oceniane książki autora

Najpopularniejsze cytaty z książek autora

"Nikt całkiem nie umiera, jeśli jest choćby jedna żyjąca istota, która go pamięta. I nikt nie umrze w pełni, jeśli ta osoba, którą zostawił, nadal jej potrzebuje"
Dodał: biedroneczka Dodano: 17 IX 2009 (ponad 12 lat temu)
+10 0


"Szczęście musi się skończyć prędzej czy później, w przeciwnym razie wcale nie jest szczęściem."
Dodał: ladyinfantille Dodano: 23 XII 2009 (ponad 11 lat temu)
+11 -2


"Nikt, to często najniebezpieczniejsza osoba"
Dodał: Edzior Dodano: 23 VI 2009 (ponad 12 lat temu)
+8 0

Najnowsze dyskusje do książek autora

Waszym zdaniem....
Dyskusja do książki "Trans śmierci"
... co Nas czeka po śmierci? Czy w ogóle wierzycie, że jest coś po niej czy też, że to już całkowity koniec?
Dodał: disappear Dodano: 16 V 2010, 21:29:07 (ponad 11 lat temu)
Czy wierzycie w duchy...
Dyskusja do książki "Walhalla"
...albo w paranormalne zdolności niektórych ludzi, a nawet domów, które takie zdolności mogą generować? Nigdy w takie rzeczy nie wierzyłam, ale po przeczytaniu tej książki to już nie wiem, naprawdę. A wszystko przez ten stary dom, jego opis i opis zd...
Dodał: disappear Dodano: 12 V 2010, 13:01:04 (ponad 11 lat temu)
Thriller Mastertona
Dyskusja do książki "Błyskawica"
"Błyskawica" to pierwszy thriller Mastertona, na który Polacy ponoć czekali aż 30 lat. Nie wiem, jak wy, ale ja jestem bardzo ciekawa, jak mu to wyszło :)
Dodał: Sanai Dodano: 18 XI 2009, 15:42:13 (ponad 12 lat temu)

Komentarze czytelników

O autorze

Ocena: 5
Liczba głosów: 35

Oceń twórczość tego autora:

Kto dodał autora do bazy?

Dodał: BARMAN2005
25 I 2009 (ponad 12 lat temu)

Statystyki pisarza

127 książek w naszym katalogu
38 osób lubi tego autora

Czytelnicy

Pokaż osoby, które książki tego autora:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają