Kup książkę [edytuj książkę]

Studnia życzeń

W domu odziedziczonym po babce Rozalii Hanka odkrywa ślad tajemnicy rodzinnej, która kryje również sekret jej własnego pochodzenia. Dzięki przyjaciółce babci poznaje powikłane przez historię, ludzi i osobiste wybory losy kobiet ze swojej rodziny. Nagle postrzega siebie i własne życie z zupełnie innej perspektywy, w rodzinnej kobiecej sadze odnajduje źródło swej mocy. Uświadamia sobie, że nie może dłużej pielęgnować żalu do świata o to, że została młodą wdową, nie może czepiać się życia nastoletniego syna, własne zawieszając na kołku. Nie ona jedna musiała znaleźć w sobie samej wiarę i nadzieję. Nie ona jedna musiała ryzykować, by wyjść naprzeciw miłości, o której nigdy przecież nie wiadomo, czy uskrzydli, czy przygnie do ziemi. Hanka odkrywa wreszcie, że tym, którzy niczego nie chcą, świat nie daje nic. Trzeba więc o siebie walczyć.Powieść toczy się w dwóch planach. Ten teraźniejszy płynie jakże znajomym, wartkim strumieniem współczesności, przeszły szemrze melancholijnie, wyostrzając rysy twarzy ze starych fotografii, przynosząc zapach dawno przekwitłych bzów i jaśminów obrastających werandy domów na Podlasiu. „Studnia życzeń” wciąga w nurt podziemnych wód przeszłości, a w tafli wody odbija się prawdziwe oblicze teraźniejszości.
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"-Wiesz dziecko, kiedy życie zaczyna trwać za długo ? - Wtedy kochana, kiedy na całym świecie nie ma już nikogo, kto by cię pamiętał jako dziecko."
Dodał: ViconiaDeVir Dodano: 29 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7469-094-1
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
29 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają