Kup książkę [edytuj książkę]

Namiętność

"Namiętność" ("The Passion") to opowieść o ślepej miłości, oddaniu, odwadze i rozczarowaniu, jakie przychodzi, gdy ukochana, podziwiana osoba okazuje się inna, niż myśleliśmy.

Młody francuski żołnierz, Henri, do granic zapatrzony w osobę Napoleona Bonaparte dzielnie walczy u boku ukochanego wodza. Widzi ginących w walce przyjaciół, znosi trudy życia w żołnierskich obozach, jest wierny choć wie, że Bonaparte nie dba o życie swych żołnierzy, widząc na horyzoncie tylko blask własnej chwały i zwycięstw. Kiedy przepełniony goryczą i zawiedziony Henri decyduje się na dezercję i odłącza się od żołnierzy toczących beznadziejną walkę z okrutną rosyjską zimą, poznaje Villanelle. Piękna dziewczyna jest córką weneckiego gondoliera, ma błonę między palcami stóp, biseksualne skłonności i nieprzeciętną osobowość- wiele lat przepracowała w kasynie, od czasu do czasu przebierając się za chłopca i uwodząc pod tą postacią mężczyzn i kobiety. Wspólnie wędrują do Wenecji, gdzie łączy ich miłość, namiętność i problemy, którym żadne z nich nie może sprostać.

Intrygująca, głęboka powieść, która porusza, smuci i zachwyca.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Czy wszyscy zakochani czują się bezsilni i jednocześnie odważni w obecności ukochanej osoby? Bezsilni, bo zawsze odczuwają ukrytą potrzebę służenia jej jak pies. Odważni, ponieważ wiedzą, że rzuciliby się na smoka z kieszonkowym nożem, gdyby zaszła taka potrzeba."
Dodał: EgoMeiMihiMe Dodano: 19 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)
+3 0


"Twierdzę, że ją kocham. Co to znaczy?
Oznacza to, że oglądam moją przeszłość i przyszłość w świetle tego uczucia. To tak, jakbym pisał w obcym języku, który nagle potrafię przeczytać. Ona wyjaśnia mi mnie samego bez słów. Jak geniusz nie jest świadoma tego, co czyni."
Dodał: EgoMeiMihiMe Dodano: 19 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)
+3 0


"Obawiamy się namiętności i wyśmiewamy tych, co za bardzo kochają. I nadal tęsknimy za uczuciem."
Dodał: EgoMeiMihiMe Dodano: 19 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2003
ISBN: 83-7301-430-6
Ocena: 4.9
Liczba głosów: 5
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: EgoMeiMihiMe
19 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają