Kup książkę [edytuj książkę]

Przypadek Gabriela L.

Gabriel Livingstone, mieszkający w Petersfield nastolatek, jest typem samotnika. Nie żyje z nikim w bliższych relacjach. Powodem tego jest jego ojciec, który nadużywa alkoholu. Chłopak ciężko to znosi. Pewnej nocy, podczas jednej z licznych awantur ucieka z domu do okolicznego lasu. Tam zaczyna gonić go przypominająca wilka bestia. Podczas ucieczki pod nastolatkiem zapada się ziemia, a ten wpada do dziwnego tunelu i traci przytomność. Kiedy się budzi, okazuje się, że znajduje się w londyńskim szpitalu św. George’a. Nie wie, jak ani dlaczego tu trafił. Wszystko wydaje się dziwne, a na szpitalnych korytarzach nikogo nie ma. Jedyną osobą, która go odwiedza, jest osobisty pielęgniarz oraz dr Cullen – lekarka prowadząca. Gabriel zaczyna zadawać pytania, ale nikt nie chce udzielić mu na nie jednoznacznej odpowiedzi. Kiedy nalega, nie chce uwierzyć, że znalazł się w świecie, w którym można posługiwać się magią… którą to umiejętność Gabriel również posiada. Po długotrwałym pobycie w szpitalu w końcu zaprzyjaźnia się z Chrisem - synem dr Cullen, który przebywa na tym samym oddziale. Chłopak jest sympatyczny, ale Gabriel wyczuwa w nim coś dziwnego. Czy Chris coś ukrywa? Czy będzie przez niego popadną w kolejne tarapaty?
http://autorzy365.pl/ksiazka/4495/przypadek-gabriela-l

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Szpitalny korytarz nie był zbyt ciekawym miejscem do spacerów. Wokół panowała całkowita cisza. Gabe minął już jakąś setkę pokoi i nadal nikogo nie spotkał. Ten spacer przyprawiał go o znużenie. W pewnym momencie nastolatek spojrzał na drzwi mijanej sali i zamarł w pół kroku. Po swojej lewej miał pokój numer 245. Nie przypominał sobie, żeby zawracał. Odwrócił się i ruszył raz jeszcze w tym samym kierunku, tym razem przyśpieszonym krokiem. Spoglądał co chwilę na kolejne, wytłoczone na drzwiach cyfry."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Gabriel uśmiechnął się. Po jego ciele rozeszło się przyjemne ciepło. Ból spowodowany upadkiem w mgnieniu oka zniknął. Czuł, jak nabiera nowych sił. Wokół niego krążyły tysiące fioletowych iskierek. W jednej chwili wszystko to jednak zniknęło, zastąpione zawrotami głowy i znacznym osłabieniem. Świat zawirował mu przed oczami. Upadł i znów stracił przytomność."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0


"Stwór posiadał zarówno cechy ludzkie, jak i zwierzęce. Stał wyprostowany na tylnych łapach. Całe jego ciało porastała gęsta, czarna sierść. Łapy, czy może raczej dłonie stwora, zakończone były ostrymi pazurami. Jego głowa przypominała wilczą. Z pyska bestii toczyła się gęsta piana. Potwór przyglądał się nastolatkowi przekrwionymi, wilczymi oczyma. Gabe‘a przerażało całe to okrucieństwo i chęć mordu, które w nich dostrzegał.
Nastolatek bał się wykonać jakikolwiek ruch, mogło to sprowokować obserwującą go bestię. Wilkołak, bo tym był stwór, nie potrzebował jednak jakiejkolwiek prowokacji. Bez zastanowienia ruszył biegiem na przerażonego chłopaka. Temu od razu wróciła władza w kończynach. Ruszył biegiem w stronę zamku. Wiedział, że nie ma szans uciec przed potworem, jednak podświadomie nie tracił nadziei na ratunek."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 23 VII 2014 (ponad 4 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002139
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
23 VII 2014 (ponad 4 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Tej książki jeszcze nie otagowano, zrób to!

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają