Kup książkę [edytuj książkę]

Pąk szkarłatnej róży

„Z kolorowego kartoniku uśmiechała się młoda, szczupła, niemal filigranowa blondyneczka o regularnych, a nawet można by bez przesady powiedzieć, ślicznych rysach twarzy. Spod łagodnie zarysowanych łuków brwiowych i niezbyt widocznych na zdjęciu rzęs patrzyły przed siebie oczka modre w taki nieuchwytny do wyrażenia sposób, że chociaż wesołe, zamyślonymi się też wydawać mogły. Niewielki nosek podkreślał jedynie urodę tej przemiłej buzi, na której w tym zdawkowym niby uśmiechu, jak płatki róży rozchylały się ozdobione karminem młodości wargi. Całą tą miłą główkę otaczały puszyste, rozrzucone w uroczym, artystycznym bałaganie, blond włosy” – opis ten przedstawia główną bohaterkę powieści Tadeusza Sałka „Pąk szkarłatnej róży”. Młoda dziewczyna, Ewa, ma problemy ze znalezieniem pracy. Jej ostatnia deska ratunku, to wyjazd za granicę, gdzie będzie mogła zarobić na lepsze życie. Kiedy w lokalnej prasie znajduje ogłoszenie o pracy opiekunki do dzieci w Niemczech, nie waha się. Przyjmuje pracę, choć niektóre pytania zadawane przez pośredniczkę, wydają się jej niestosowne i zbyt intymne. Naiwna dziewczyna nie myśli o tym jednak zbyt długo. Decyduje się na podjecie pracy i niebawem wyjeżdża do Niemiec. Czy w innej, „lepszej Europie” czeka ją zawodowe spełnienie i szczęście? Jak potoczą się losy młodej, ładnej dziewczyny na obczyźnie?
http://autorzy365.pl/ksiazka/4478/pak-szkarlatnej-rozy

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"— Ludzie otwórzcie! Na miłość Boga otwórzcie! Co to wszystko ma znaczyć?! Wypuśćcie mnie stąd! Gdzie ja jestem? Co ja wam takiego zrobiłam? O Boże! Gdzie ja jestem? - tłukła piąstkami w zamknięte drzwi, lecz odpowiadało jej tylko głuche dudnienie .
Zaczęła je kopać, lecz i to pozostało bez odpowiedzi. Przerażenie paraliżowało ją do tego stopnia, że bezsilna osunęła się na podłogę. Nie była w stanie nawet logicznie myśleć. Wszystko stało się tak nagle, tak nieoczekiwanie. Wszystko wydawało się koszmarnym snem, z którego jednak nie mogła się obudzić."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VII 2014 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Jednak jako kobieta, była niezniszczalna. Na przekór temu wszystkiemu, co ją spotkało, żyła przecież. A może przy życiu trzymała ją tylko chęć zemsty na swych prześladowcach?"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VII 2014 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Każdy z was poda cenę, jaką sam sobie określi za tę dziewczynkę. Ayla będzie to wszystko w waszej obecności zapisywała. Podana przez was kwota określi, który z was, w jakiej kolejności będziecie do niej wchodzić. A teraz pokażę wam, moi panowie, ten wspaniały kwiat. Oto przed wami ten najwspanialszy pąk róży!"
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VII 2014 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788379002115
Ocena: 4.16
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
17 VII 2014 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają