Kup książkę [edytuj książkę]

Ostatni dzień lata

Miasteczko Holton Mills w amerykańskim stanie New Hampshire. Nadchodzi koniec lata i wakacji. Zbliża się upalny długi weekend z okazji Święta Pracy. 13-letni samotnik Henry spędza czas głównie na oglądaniu telewizji, czytaniu i fantazjach. Jego jedynym towarzystwem jest rozedrgana emocjonalnie, od lat rozwiedziona z jego ojcem matka.

Miasteczko Holton Mills w amerykańskim stanie New Hampshire. Nadchodzi koniec lata i wakacji. Zbliża się upalny długi weekend z okazji Święta Pracy. 13-letni samotnik Henry spędza czas głównie na oglądaniu telewizji, czytaniu i fantazjach. Jego jedynym towarzystwem jest rozedrgana emocjonalnie, od lat rozwiedziona z jego ojcem matka. Nagle we czwartek przed świątecznym weekendem, podczas banalnej wizyty w supermarkecie, wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni: pewien tajemniczy ranny mężczyzna prosi Henry’ego o udzielenie mu pomocy. Pięć kolejnych dni będzie w życiu Henry’ego największą lekcją, jaką może dać życie; chłopiec pozna dojmujący ból zazdrości i konsekwencje zdrady, zrozumie, że dobro tych, których kochamy, jest ważniejsze od naszego własnego – oraz że na prawdziwą miłość warto zaczekać.

Powieść Ostatni dzień lata została sfilmowana pod tytułem Długi wrześniowy weekend. W role głównych bohaterów wcielili się: Kate Winslet, Josh Brolin i Gattlin Griffith.

Autorka bestsellerów z list „New York Times’a” i była towarzyszka życia J.D. Salingera stworzyła przejmującą opowieść o miłości, seksualności, dojrzewaniu i niszczycielskim działaniu zdrady.

Zapadający głęboko w pamięć i w serce obraz okresu dorastania… Książka, od której trudno się oderwać, zmuszająca jednocześnie do głębokiej refleksji. To idealna książka późnego lata.
„Dallas Morning News”

http://muza.com.pl/produkty/1793-ostatni-dzien-lata-97883775...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Problem tkwi głównie w twojej głowie. Jeśli wyobrażasz sobie, że dasz ciała, to tak się stanie."
Dodał: annie28 Dodano: 13 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
+1 0


"Gdy w grę zaczyna wchodzić seks, ludzie tracą wszelki rozsądek. Robią rzeczy, których w innym razie nigdy by nie zrobili. Te rzeczy mogą być szalone. Mogą być nawet niebezpieczne. Mogą złamać serce im albo komuś innemu."
Dodał: annie28 Dodano: 13 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Seks jest zbyt potężną siłą, stwierdziła Eleanor. Nic, co byś teraz zrobił, jej nie zneutralizuje."
Dodał: annie28 Dodano: 13 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-7758-616-7
Ocena: 4.41
Liczba głosów: 6
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
01 VIII 2014 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają