Kup książkę [edytuj książkę]

Chłopiec z listy Schindlera

"Chłopiec z listy Schindlera" to prawdziwa historia nastolatka cudem ocalałego z Holocaustu. Stanowi dowód na to, że nawet w najbardziej mrocznych czasach jest miejsce dla siły woli i odwagi. Leon Leyson (właśc. Lejb Lejzon) miał zaledwie dziesięć lat, gdy naziści najechali na Polskę. Musiał wraz z rodzicami i czwórką rodzeństwa przenieść się do krakowskiego getta, skąd trafił później do obozu pracy przymusowej w Płaszowie. Komendantem obozu był znany z wyjątkowego sadyzmu zbrodniarz nazistowski Amon Goeth. Dzięki nieprawdopodobnemu szczęściu, a także hartowi ducha i sprytowi, Leonowi udało się przetrwać. Jednak w ostatecznym rachunku to wspaniałomyślność i przebiegłość jednego człowieka - Oskara Schindlera - uratowała życie chłopca i jego najbliższych. Niemiecki przedsiębiorca wpisał ich na listę pracowników swojej fabryki... Spis ten stał się później znany na całym świecie jako "lista Schindlera".

Książka "Chłopiec z listy Schindlera" ukazuje niewinność dziecka, które musiało przejść przez trudne do wyobrażenia piekło. Uderzające jest, że nie znajdziemy w tych wstrząsających wspomnieniach słów pełnych nienawiści, żalu czy pretensji. To dająca nadzieję opowieść o ludzkiej godności i woli przetrwania.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788378396826
Ocena: 5.37
Liczba głosów: 4
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Rybulka
15 II 2014 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają