Kup książkę [edytuj książkę]

Kwiat pustyni

W języku nomadów Waris znaczy kwiat pustyni. Zakwita z rzadka i na krótko na piaskach, kiedy spadają deszcze - takie imię nosi bohaterka tej opowieści. Jej kariera jest naprawdę niewiarygodna i budzi zdumienie, że zdarzyła się naprawdę.

Waris urodziła się w Somalii, w plemieniu pustynnych wędrowców. W wieku czterech lat została zgwałcona, w wieku pięciu - przeżyła katusze rytualnego obrzezania, jako trzynastolatka uciekła z rodzinnej Somalii. Dziś Waris Dirie, jedna z najsłynniejszych modelek świata, walczy przeciwko seksualnemu okaleczaniu kobiet, a jej zaangażowanie zostało nagrodzone tytułem ambasadora ONZ. Swoją historię, o której długo z nikim nie mogła mówic, opowiada w autobiografii Kwiat pustyni.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Modlę się, żeby nadszedł dzień, kiedy żadna kobieta nie doświadczy tego bólu. I taki dzień kiedyś nadejdzie. Ludzie będą mówić: słyszeliście? W Somalii zabronili obrzezywania kobiet! A potem następny kraj, i następny, i następny, aż wreszcie na całym świecie kobiety będą bezpieczne. Jakiż to będzie szczęśliwy dzień."
Dodał: parisienne Dodano: 28 XII 2010 (ponad 11 lat temu)
+6 0


"Jeżeli zaczniesz się przejmować porażkami, rozpadniesz się na kawałki."
Dodał: Zaaraza Dodano: 19 IX 2012 (ponad 9 lat temu)
+4 0


"Każdy casting składa się w większości z czyichś rozczarowań"
Dodał: shczooreczek Dodano: 13 VI 2010 (ponad 11 lat temu)
+3 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Dzisiaj zaczęłam czytać tę książkę, bo otrzymałam ją bardzo szybko po zakupie na Allegro. Choć znałam historię książki, to zapragnęłam ją przeczytać po obejrzeniu filmu w programie I w niedzielę 26. I gdzieś po godzinie 21.00. Początek książki bardzo...
Dodano: 28 I 2014, 14:15:58 (ponad 8 lat temu)
Książka godna uwagi...Ukazuje losy dziewczynki, wychowanej w specyficznej tradycji, zasadach na które się nie godzi....POLECAM
Dodano: 15 II 2009, 21:19:05 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 14 III 2012, 14:56:36 (ponad 9 lat temu)
+3 0
Tego się nie spodziewałam. Książka wstrząsnęła mną i pozwoliła mi otworzyć oczy na ból zadawany afrykańskim kobietom związany z rytuałem obrzezania. Poznałam życie w Somalii z innej strony, poznałam niezwykłą Waris, która stała się dla mnie wzorem poprzez swoją zaciętość, odwagę i siłę. Lekturę idealnie dopełnia film pod takim samym tytułem. Nie jest on dokładnym worem książki, ale jeśli nie mamy ochoty zgłębiać się w książkę, to warto chociaż go obejrzeć.
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 22 I 2012, 10:39:48 (ponad 10 lat temu)
+2 0
Dla mnie najlepsze w tej książce było to, że opowiada prawdziwą historie. Czytając nie miałam wrażenia, że wydarzenie są w jakiś sposób koloryzowane. Wszystko co jest opisane jest realne i szczere.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 12 VIII 2012, 18:38:33 (ponad 9 lat temu)
+1 0
Książka mną wstrząsnęła i otworzyła oczy na to, co dzieje się z afrykańskimi kobietami. Nie mogłam i do tej pory nie mogę pojąć, jak można wyrządzać tak wielką krzywdę dzieciom. Tyle bólu, cierpienia i wiele nieprzyjemnych aspektów obrzezania, które trwają całe życie. A Waris stała się dla mnie przykładem kobiety silnej i odważnej. Podziwiam za to, jaką jest osobą, za to, co przeszła i za ogromne pokłady siły do walki.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-7227-280-8
Ocena: 4.91
Liczba głosów: 159
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
15 II 2009 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają