Kup książkę [edytuj książkę]

Punkt

Niewątpliwie książka Przemysława Liziniewicza to opowieść o dwóch światach: dzieciństwie i dorosłości. Dzieciństwo to różne przygody, spotkania rodzinne, to kolorowy okres życia bo u boku bliskiej i czasem nadopiekuńczej osoby - babci. Prawdą jest, że wychowanie dziecka przez babcię ma swoje dobre i złe strony. Z jednej strony babcia rozszerzyła Punktowi świat o przeszłość, której rodzice nie zawsze znają gdyż już od najmłodszych lat opowiadała Punktowi o czasach okupacji i o wojnie. Z drugiej zaś strony stałe przebywanie z babcią pozbawiło Punkta pewnych radości dzieciństwa, nauczyło przesadnej ostrożności i zatroskania o własne zdrowie.

Główny bohater Punkt to raz małe dziecko, innym razem kilkuletni chłopiec. To także ceniący niezależność, zbuntowany i uparty, czasem ironiczny i sceptyczny nastolatek, ale też z biegiem życia potrafiący zaprzyjaźnić się ze światem zewnętrznym. Trzeba dodać, iż przedstawione w książce przeżycia i doznania bohatera są zachowane w pewnej chronologii ponieważ autor celowo przeskakuje do czasów późniejszych a następnie przechodzi do przedstawienia okresu późnej młodości wszystko po to, iżby na koniec opowiedzieć o platonicznej miłości do pewnej kobiety.

http://autorzy365.pl/ksiazka/1791/punkt

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788379001163
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
28 X 2013 (ponad 5 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają