Kup książkę [edytuj książkę]

W otchłani

Across the Universe

Opis:

Pierwsza część sensacyjnej dystopijnej trylogii.

Nieodległa przyszłość. 17-letnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji kosmicznej, polegającej na zaludnieniu nowej planety. Podróż ma trwać 300 lat, dlatego wszyscy zostają poddani hibernacji. Mieszkańcy olbrzymiego statku żyją własnym, regulowanym odgórnie życiem. Nikt nie skarży się na nic. Wśród nich jest kilkunastoletni Elder, który przygotowuje się do wyznaczonej mu roli przywódcy całej kampanii w miejsce obecnego.

Któregoś dnia, nie wiadomo dlaczego, Amy budzi się… Po tym incydencie dochodzi do kilku następnych odłączeń komór kriogenicznych, w wyniku czego giną dwie osoby. Kto za tym stoi? Amy, która zaprzyjaźnia się z Elderem, stara się tego dowiedzieć – następnymi ofiarami mogą stać się jej rodzice…

PREMIERA: 21.03.2012

Z serii W otchłani:

1. W otchłani
2. Milion słońc
3. Cienie Ziemi

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"- Będzie dobrze – powiedziałem z nadzieją, że mi uwierzy. Z nadzieją, że sam uwierzę."
Dodał: Miravelle Dodano: 19 IV 2012 (ponad 6 lat temu)
+2 0


"Oto tajemnica gwiazd Koniec końców wszyscy jesteśmy sami.Bez względu na to,jak blisko wydają się inni,nawet nie mogą nas dotknąć."
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
+1 0


"Przywódca nie tworzy pionków,tworzy ludzi"
Dodał: Cruciatus Dodano: 08 VII 2013 (ponad 5 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 14 X 2014, 22:42:01 (ponad 4 lat temu)
0 0
W powieści bardzo podobał mi się pomysł na całość. Bardzo lubię takie rzeczy, więc tutaj autorka wpasowała się idealnie w moje gusta. Watek z morderstwami również był ciekawy, a ukazanie społeczności statku "Błogosławionego" interesujący i zajmujący. Ukazanie życia w kosmosie bardzo dopracowane. Obawiałam się, że cała powieść skupi się na wątku miłosnym. Jednak ku mej radości wcale tak nie było. To tyle, jeśli chodzi o zalety. Czas porozważać o minusach. Po pierwsze, bardzo jestem smutna z powodu tego, że jest to powieść typowo młodzieżowa. Język i główni bohaterowie, typowo poniżej lat 18, powodują iż ta historia dużo traci na wartości. Po drugie, mimo że wątek z morderstwami był ciekawy, to jednak szybko można odgadnąć kim jest sprawca, czyli przewidywalność. Dodatkowo przeskoki z narracji jednoosobowych dwójki bohaterów było dość marnym pomysłem, osobiście mnie to irytowało i wprowadzało chaos. Mimo świetnego pomysłu, powieść była czasem nużąca. Zastanawiałam się dość długo, czy ta powieść zasługuje na sześć gwiazdek, ale ponieważ ta powieść wyróżnia się spośród innych młodzieżowych książek fabułą, oczywiście z tych książek, które ja znam, daje sześć. Polecam fanom tego typu powieści - lekka, z fajnym pomysłem.
Oceniam książkę na: 4.0
Dodano: 08 IV 2012, 10:59:31 (ponad 6 lat temu)
0 0
Książka bardzo dobra, choć spodziewałam się czegoś lepszego. Mimo to nie żałuję ani chwili spędzonej na czytaniu "W otchłani" Miło odwrócić się czasem od królujących w księgarniach wampirzych opowieści i zagłębić się w kosmicznym romansie. Najbardziej podobało mi się to, że w książce są dwaj główni bohaterowie i historię można poznać z punktu widzenia dwóch osób, a nie jednej. Temat książki też jest niczego sobie i wciąga niczym czarna dziura
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-245-9120-6
Ocena: 5.25
Liczba głosów: 24
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: elena18
10 II 2012 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają