Kup książkę [edytuj książkę]

Lewiatan

Alek, syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii Chotek, pada ofiarą intryg politycznych i po śmierci rodziców w Sarajewie musi uciekać z Austro-Węgier. Deryn Sharp, która po ojcu baloniarzu odziedziczyła miłość do latania, robi wszystko, aby – nawet podstępem – dostać się do brytyjskich Sił Powietrznych.
Gdy wybucha I wojna światowa, Alek zmierza właśnie uzbrojoną machiną kroczącą do Szwajcarii, a Deryn leci niesamowitym, żywym statkiem powietrznym do Konstantynopola. Ich losy przecinają się niespodziewanie, a następnie splatają nierozerwalnie w serii wspaniałych przygód.

źródło opisu i okładki: http://katedra.nast.pl/ksiazka/11021/Westerfeld-Scott-Lewiat...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Właśnie zabieram się do czytania. Ktoś ma lub może zdążył już przeczytać tę książkę? Podzielcie się opiniami jako i ja jutro będę dzielić się swoimi (mam nadzieję, że zdążę ją do jutra przeczytać). Pozdrawiam i uciekam w jedną z możliwych przeszłości;)
Dodano: 07 IV 2011, 15:23:27 (ponad 9 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 26 VI 2014, 13:54:22 (ponad 6 lat temu)
0 0
"Lewiatan" to powieść ciekawa i pełna przygód. Alternatywna wizja świata bardzo mi się podobała, cała ta idea jest bardzo przemyślana i trafia do mnie. Brakuje mi tutaj bardziej złożonego przedstawienia postaci. Ale świetnie się bawiłam przy tej powieści - czyta się lekko i przyjemnie. "Lewiatan" to powieść dla młodszych czytelników ode mnie i myślę, że jakieś cztery lata temu, pewnie pokochałabym tą książkę całym sercem, teraz zrobiła na mnie dobre wrażenie i spędziłam przy niej miły wieczór, ale nie powaliła mnie na kolana. Niemniej polecam szczególnie młodszym czytelnikom
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-7510-589-6
Ocena: 5.18
Liczba głosów: 8
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: gosiaq143
05 IV 2011 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają