Kup książkę [edytuj książkę]

Teoria portali

Teoria Portali to monumentalna i ponadczasowa opowieść, konstrukcją i humorem nawiązująca do książek Douglasa Adamsa czy Terry'ego Pratchetta, osadzona w niepowtarzalnym, mocno woniejącym klimacie polskiej prowincji opowiedziana językiem balansującym na granicy dobrego smaku. To historia dwóch naukowców z Bandziochów, zapadłej wsi na południu Polski. Bohaterowie w wyniku serii przedziwnych zbiegów okoliczności najpierw biorą udział w Zjeździe Multibiologów Wszechświatowych, a wskutek zaszłych tam wydarzeń przemierzają kolejne światy, poznają (z reguły wbrew własnej woli) ich mieszkańców i ich obyczaje, żeby poznać ostateczną odpowiedź na odwieczne pytanie: Czy Bóg stworzył świat z miłości, czy dla jaj? Przemieszczanie między światami zapewnia korytarz, do którego z kolei prowadzą portale rozmieszczone we wszystkich światach i pojawiające się tam w ściśle określonych odstępach czasu. Korytarz jednak po wielu latach zaczyna się psuć i tylko Witold Bąk – jeden z głównych bohaterów – wie, gdzie i na jak długo znów pojawią się portale.

W książce nie brak galerii arcyciekawych postaci reprezentujących przeróżne światy i formy biologiczne, a dialogi obfitują w sformułowania budzące u czytelnika niekontrolowane wybuchy śmiechu.

W Teorii Portali udokumentowano m.in. zagładę Atlantydy, do której doprowadziły wydarzenia potwierdzające Teorię Nieprawdopodobnego Zbiegu Okoliczności. Autor opisuje także w inne teorie naukowe, które mogą wydawać się potwornie głupie, jednak sprawdzają się częściej niż wiele znanych nam obecnie. A są to m.in.: Teoria Teorii Łańcuchowych, Teoria In suprisum veritas, Teoria Hierarchizacji Organizacji, Teoria Subiektywnej Dziwności, Teoria Relatywnej Oczywistości, Teoria Rozrywki Ostatecznej, Teoria Ostatecznej Miłości.

Oficjalna strona książki: www.teoria.pl

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Digi-Tec
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-929988-7-7
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kamelia
29 XI 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają