Kup książkę [edytuj książkę]

Barry Trotter i bezczelna parodia

tyt. oryg.: Barry Trotter i Shameless Parody
tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz
stron: 256

okładka: miękka
wydanie: I

cykl: Barry Trotter
tom 1


Opis:

Satyryczne, przezabawne spojrzenie na fenomen Harry’ego Pottera. Można w nim znaleźć sporo ironicznych aluzji pod adresem książek, lecz Gerber kieruje ostrze humoru głównie przeciw potworowi marketingowemu, jakim stał się Harry. Jednocześnie Barry Potter kipi twórczą energią, a prześmieszne podejście autora do magii mogłoby zaskoczyć nawet J.K. Rowling.

To naprawdę dobra parodia literacka, rzucająca nowe światło na książki Rowling i wychwytująca ich niuanse i irytujące szczegóły. Nie trafia do was Harry? – Barry was zachwyci!

Barry Trotter ma 22 lata i wciąż studiuje w Szkole Magii Hogwash. Nie musi się spieszyć, bo dzięki opowiadającym o nim książkom G.K. Rollin został milionerem, z radością zatem oddaje się rozkoszom pijackiego studenckiego życia. Owszem, stada Gumoli, którzy stale gromadzą się wokół Hogwashu, marząc o tym, by go zobaczyć, czy wręcz dotknąć, trochę wkurzają wiecznego studenta, ale Barry się nie łamie. Do chwili, gdy dociera do niego wieść, że Hollywood zamierza zekranizować pierwszą powieść Rollin. Wszyscy wiedzą, co to oznacza: utratę kontroli nad dziełem, tanie pamiątki i gadżety, kolejne miliony Gumoli wokół Hogwashu. Wraz z Bumblemorem opracowują plan: trzeba powstrzymać realizację filmu.

Z cyklu:

1. Barry Trotter i bezczelna parodia
2. Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja
3. Barry Trotter i końska kuracja

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tak długo odgrywałem Słynnego Niezwyciężonego Barry'ego, że sam nie wiem, czy zdołam przestać. Nie mam pojęcia, czy pozostał we mnie jeszcze jakiś ja."
Dodał: edziulka Dodano: 19 VI 2010 (ponad 8 lat temu)
+3 0


"Twoje życie o nie książka, niczyje życie takie nie jest. Spróbuj zostać z żoną, nie zabijając się z nią nawzajem, wychować dzieci tak, by nie wyrosły na psychopatów. To może nie wspaniałe osiągnięcie, lecz równie trudne jak powalenie Irlandzkiego Whiskoddecha cierpiącego na ostrego kaca"
Dodał: edziulka Dodano: 19 VI 2010 (ponad 8 lat temu)
+2 0


"Pracuję równie ciężko jak wtedy, gdy ratowałem świat, a próbuję tylko stać się przyzwoitym człowiekiem, pomyślał Barry. Ta myśl go przygnębiła. Czy nie stać go na nic więcej?"
Dodał: edziulka Dodano: 19 VI 2010 (ponad 8 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

bo mi się podoba! i to bardzo XD jest tak głupia, że aż fajna, haha :)
Dodano: 27 V 2011, 15:35:47 (ponad 7 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Mag
Rok wydania: 2006
ISBN: 83-7480-009-7
Ocena: 3.45
Liczba głosów: 32
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ShimRei
31 VIII 2009 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają