Kup książkę [edytuj książkę]

Niezgodna

Tytuł oryginalny: Divergent
Premiera światowa: 03.05.2011


W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Prawość (uczciwość), Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Serdeczność (życzliwość) i Erudycję (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu poświęcą się na resztę swojego życia. Beatrice wybiera między pozostaniem z rodziną, a byciem sobą – nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz. Więc dokonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, nawet ją samą.

Podczas bardzo burzliwego wprowadzenia, Beatrice przemianowuje się na Tris i walczy o to, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest jej przyjacielem – i rozpoczyna romans z czasem fascynującym, a czasem doprowadzającym do białej gorączki chłopakiem, który dopasowuje się do ścieżki życiowej, którą obrała. Tris kryje także pewien sekret, taki, który ukrywa przed wszystkimi, gdyż została ostrzeżona, że jego ujawnienie może oznaczać śmierć. Odkrywa rosnący w się konflikt, który może zagrażać odkryciem stworzonej przez nią samą idealnej społeczności, w której żyje. Tris dowiaduje się również, że jej tajemnica może pomóc tym, których kocha… lub zniszczyć ją samą.

Debiutująca autorka Veronica Roth podbija świat literatury serią Niezgodnej – dystopijnych thrillerach pełnych wywołujących dreszcze decyzji, łamiących serce zdrad, wprawiających w osłupienie konsekwencjach czynów i niespodziewanych romansów.


Z cyklu Niezgodna:

0. Cztery
1. Niezgodna
2. Zbuntowana
3. Wierna

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"(...) Ci, którzy chcą władzy i ją osiągają, żyją w ciągłym strachu, że ją stracą."
Dodał: kamila Dodano: 12 V 2012 (ponad 9 lat temu)
+16 0


"Ludzki rozum może usprawiedliwić każde zło; dlatego jest takie ważne, że nie polegamy na mi."
Dodał: kamila Dodano: 12 V 2012 (ponad 9 lat temu)
+14 0


"Nie jestem z Altruizmu. Nie jestem z Nieustraszonych.
Jestem Niezgodna.
I nie można mnie kontrolować."
Dodał: kamila Dodano: 12 V 2012 (ponad 9 lat temu)
+12 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Co sądzicie o książkach które teraz są promowane w księgarniach? Kiedy ja byłam w gimnazjum był szał na ,,Harrego Pottera"- ok książka o przyjaźni, magii itp. Przeczytałam ,,Niezgodną" i zaczęłam się zastanawiać co ludzie w gimnazjum wyniosą z takiej...
Dodano: 27 XII 2014, 13:30:13 (ponad 6 lat temu)
Co sądzicie o ekranizacji "Niezgodnej"? Bo ja się trochę wkurzyłam,przede wszystkim na to ,że zostały pominięte istotne szczegóły,które będą miały znaczenie w kolejnych częściach ;(
Dodano: 21 VI 2014, 16:43:21 (ponad 7 lat temu)
No nie, mam nadzieje że tego nie zrobią, Alexander, w ogóle nie pasuje do tej roli 'cztery" co o tym myślicie, kto były lepszy :D
Dodano: 21 X 2012, 15:38:24 (ponad 8 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 28 V 2015, 21:26:00 (ponad 6 lat temu)
0 0
E-book trafił do mnie zupełnie przypadkowo chyba jeszcze w tamtym roku. Postanowiłam przeczytać, bo miałam ochotę na coś lekkiego, co przeczytam szybko. Najbardziej przekonała mnie opinia, że jest podobna do "Igrzysk śmierci", która mimo tego że była młodzieżowa bardzo mi się spodobała. Nie oczekiwałam od "Niezgodnej" wybitnego języka i genialnych postaci, chciałam po prostu, żeby mnie oderwała od zmartwień. Ale naprawdę po tylu pozytywnych opiniach nie spodziewałam się, że będzie tak źle.
Po pierwsze bohaterowie. Nudni, przewidywalni, płytcy.
Po drugie wątek miłosny. Strasznie infantylny i równie przewidywalny.
Największą zaletą powieści jest pomysł na system, te wszystkie podziały i tak dalej. I oczywiście, ledwie zarysowany. Najbardziej zawiodło mnie to, że autorka nie rozwinęła tego. Dla mnie to wydawało się najciekawsze.
Czy przeczytam dalsze części? Nie wiem, może kiedyś. To tylko dwie części. Z tego co wiem wyszły już dwa filmy, więc może tylko do tego się ograniczę.
Chętnie bym poleciła tę powieść, jaką lekką i odprężającą, ale nie mogę, mnie naprawdę strasznie irytowała podczas czytania.
Oceniam książkę na: 2.5
Dodano: 18 V 2014, 11:24:48 (ponad 7 lat temu)
0 0
Ciekawa, niezwykle wciągająca książka. Zdecydowanie zabieram się za czytanie kolejnych części. Muszę sprawdzić, jakie będzie moje zdanie o niej po zakończeniu całej serii
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2012
ISBN: 9780062024022
Ocena: 5.21
Liczba głosów: 124
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: annie28
28 XI 2010 (ponad 10 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają