Kup książkę [edytuj książkę]

Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia

Info

tytuł oryginalny: Catching Fire

Opis

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W „Igrzyskach śmierci” dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają…

W drugim tomie trylogii, „W pierścieniu ognia” Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw… Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty…


Z serii The Hunger Games:

0.1 Ballada ptaków i węży
1. Igrzyska Śmierci
2. W Pierścieniu Ognia
3. Kosogłos

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"-Osobiście staram się zawsze przekuwać emocje na pracę, bo w ten sposób nie krzywdzę nikogo oprócz siebie."
Dodał: Goyathlay Dodano: 25 V 2011 (ponad 10 lat temu)
+39 -2


"Jagody. Dociera do mnie, że w tej garści trujących owoców kryję się odpowiedź na pytanie, kim naprawdę jestem. Jeśli wyciągnęłam je, żeby uratować Peetę, bo wiedziałam, że spotkam się z potępieniem, wróciwszy bez niego, to jestem godna pogardy. Jeśli wyciągnęłam je z miłości, to znak, że jestem samolubna, ale można mi wybaczyć. Ale Jeżeli wyciągnęłam je, żeby postawić się Kapitolowi, to jestem coś warta."
Dodał: kamila Dodano: 26 III 2012 (ponad 9 lat temu)
+38 -1


"(...) strach okazał się silniejszy niż współczucie."
Dodał: kamila Dodano: 26 III 2012 (ponad 9 lat temu)
+27 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Kto już widział WPO i jakie są wasze wrażenia, odczucia, przemyślenia? Podzielcie się! :D Osobiście uważam, że ta część była lepsza od pierwszej, bo pokazali więcej dramatyzmu i emocji. W niektórych miejscach prawie się poryczałam (np. jak ludzie si...
Dodano: 23 XI 2013, 18:38:03 (ponad 7 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 23 II 2013, 17:01:12 (ponad 8 lat temu)
+4 0
Cóż , właśnie skończyłam drugą część i powiem wam że takich zwrotów akcji się nie spodziewałam . Książka ma w sobie dużo tajemnic , każdemu polecam .
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 25 V 2013, 21:47:55 (ponad 8 lat temu)
+1 0
Obawiałam się trochę kontynuacji "Igrzysk Śmierci", a dokładnie rozczarowanie, jakie może się pojawić, gdy druga część nie będzie tak dobra, jak pierwsze. Ale gdzie tam! Moje obawy były niesłuszne.
W fabule zaskoczyło mnie wiele rzeczy, sama przeżywałam to, co Katniss. Byłam tak samo zła, przestraszona, zdeterminowana, jak ona. "W pierścieniu ognia" wywołało u mnie dużo emocji, co najbardziej sobie cenię. Już nie mogę doczekać się, kiedy dostanę w swoje ręce trzecią część. Polecam!
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 04 XI 2012, 17:10:32 (ponad 8 lat temu)
+1 0
Zgadza się, ma być ekranizacja drugiej części, pojawi się ona w listopadzie 2013 roku już nie mogę się doczekać ;D
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7278-395-0
Ocena: 5.34
Liczba głosów: 317
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: natirose
27 IX 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają