Kup książkę [edytuj książkę]

Trzeci poziom

Huragany i tornada o niespotykanej sile pustoszą Stany Zjednoczone. Amerykańskie służby meteorologiczne nie są w stanie przygotować ludzi na spotkanie z żywiołem. Nie sprawdzają się żadne prognozy, plany ewakuacji sypią się jak domki z kart, w kraju narasta panika.

W zniszczonych miastach giną setki tysięcy ludzi. Nad Zatoką Meksykańską pojawia się zorza polarna. Niezwykłe anomalie pogodowe występują też w innych punktach globu, wywołując równie tragiczne skutki. Przy schodzeniu do lądowania w Houston prom kosmiczny Discovery dotyka granicy jednego z frontów burzowych. Systemy statku zostają uszkodzone, ale pilotowi udaje się wylądować, choć dwóch członków załogi zapada w śpiączkę. Astronauci budzą się z objawami ciężkiego urazu - mają napady lęku i drgawek oraz wizje straszliwej katastrofy. Profesor James Paul, kierownik programu kosmicznego NASA, tworzy zespół specjalistów do analizy anomalii pogodowych i terapii załogi promu. Jest wśród nich meteorolog Wayne Chang, dziennikarz i parapsycholog Brian Saint-Claire oraz badaczka snów Suzannah Shane. Wayne wpada na trop przyczyny anomalii wskazującej na świadome działanie człowieka i zostaje zamordowany we własnym domu. Wcześniej w tajemniczym wypadku umiera profesor Paul. Suzannah i Brian lecą do wioski w Wenezueli, gdzie mieszka szamanka trafiona "promieniem światła". Właśnie wybudziła się ze śpiączki i opowiada niewiarygodne historie. Dzięki uzyskanym od kobiety informacjom Suzannah i Brian odnajdują w Nowym Meksyku tajny ośrodek badawczy - podejrzanie wyglądające miejsce naszpikowane wielkimi antenami. Jakie jest jego przeznaczenie? Trwa wyścig z czasem, by ocalić świat od katastrofy...

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"-Czasami zadaje sobie pytanie, dlaczego tylu ludzi jest nieszczęśliwych i bliskich rozpaczy. Przecież tylko drobiazgi zamieniają zły dzień w dobry. Życie to jedynie łańcuch chwil. Człowiek jest zadowolony, jeśli przeważają szczęśliwe.
-Wielu ludzi traci nadzieję, ponieważ próbuje szukać głębszego sensu swojego istnienia, a przecież w przyrodzie za każdym biologicznym istnieniem kryje się tylko jeden zasadniczy sens: zachowanie gatunku."
Dodał: olii Dodano: 03 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Człowiek nie ma możliwości podróżowania w czasie. Pomyśl o Einsteinie. Każdy człowiek ma na świecie swój czas i należy go wykorzystać. sami sobie jesteśmy winni, jeżeli go marnujemy."
Dodał: olii Dodano: 03 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Gdyby Galileusz, Newton albo Freud nie przekroczyli narzucanych im granic, siedzielibyśmy w dalszym ciągu w drewnianych chatach i rzeźbili figurki świętych. Choć niektóre drogi z czasem okazują się ślepymi zaułkami, dowiedzieć się tego można tylko wtedy, gdy idzie się nimi i wali łbem w stojący w poprzek mur. Postęp zawdzięczamy oszołomom i fantastom."
Dodał: olii Dodano: 03 VIII 2012 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7659-236-7
Ocena: 3.25
Liczba głosów: 2
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
12 VIII 2010 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają