Kup książkę [edytuj książkę]

Trafny wybór

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd.

Wybucha wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Kto przejmie władzę po Barrym? Jak daleko się posunie w tym zaciekłym konflikcie?

Pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku.

_______________________________________________________________________

Tytuł oryginalny: The Casual Vacancy
Tłumaczenie: Anna Gralak
Premiera światowa: wrzesień 2012
Premiera polska: 15.11.2012

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Wybór niesie za sobą ryzyko: podejmując decyzję, trzeba porzucić wszystkie inne możliwości"
Dodał: Zaaraza Dodano: 07 III 2013 (ponad 7 lat temu)
+8 -7


"To dziwne, że mózg potrafi widzieć rzeczy, których serce nie potrafi zaakceptować"
Dodał: Zaaraza Dodano: 07 III 2013 (ponad 7 lat temu)
+3 -2


"Ale kto mógłby żyć z wiedzą o tym, które dokładnie gwiazdy już umarły (...)Czy ktokolwiek zniósłby myśl, że wszystkie są już martwe?"
Dodał: dopamina Dodano: 13 III 2013 (ponad 7 lat temu)
+5 -5

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 07 III 2013, 19:01:50 (ponad 7 lat temu)
+2 0
Autorka wykazała się odwagę, pisząc tą książkę po tak wielkim sukcesie, jakie odniosły jej poprzednie książki o Harrym Potterze. Do "Trafnego wyboru" zabierałam się z entuzjazmem, niecierpliwością i byłam gotowa na nowe wrażenia, jakie może mi zafundować ta autorka. Ale po tej lekturze pozostał jedynie gorzki smak rozczarowania. Czytając kolejne strony, czekałam na coś... sama nie wiem dokładnie na co... Aż wydarzy się coś, co mnie zaskoczy, przerazi, wywoła jakąkolwiek potężną emocje. A tu wpadłam w pewne otępienie, melancholie i coraz trudniej było skupić mi się na fabule. Nie działo się nic, co mogło mnie zaciekawić, co mogło mnie zaskoczyć, co by sprawiło, że ta książka wyrobiła sobie dobre zdanie w moich oczach. Jedyne czym, tak naprawdę może się pochwalić to dobry opis bohaterów książki. Jestem rozczarowania i naprawdę przykro mi, że ta powieść jest nie udana. Nie polecam.
Oceniam książkę na: 3.0
Dodano: 20 II 2015, 15:00:33 (ponad 5 lat temu)
0 0
Książka może i nie porywa... Może i za dużo wątków, które można było zminimalizować i rozwinąć bardziej... To wszystko tylko gdybanie. To nie jest książka z typu tych co się czyta jednym tchem, bezmyślnie. Tutaj są rzeczy, które autorka pozostawia w sferze domysłów. Dlaczego Terri zaczęła ćpać? Dlaczego dzieci tak nienawidzą rodziców, że na stronie internetowej odkrywają ich najbardziej skrywane tajemnice? Podchody, tajemnice, tyle skrywanej nienawiści w malutkiej społeczności.... Ogromnym plusem powieści jest to, że losy wszystkich się wzajemnie przeplatają, co dla mnie osobiście się bardzo podoba Książka może nie genialna, ale na pewno zasługuje na dobry plus
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 19 VII 2013, 10:08:07 (ponad 7 lat temu)
0 0
Żeby nie było wątpliwości, że "Trafny wybór" jest książką dla dorosłych, pani Rowling wypełniła ją wszelkimi możliwymi problemami świata współczesnego. Cóż, jeśli o mnie chodzi, ilość poruszonych trudnych tematów nie jest wyznacznikiem jakości. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałam się, że tak dobra autorka wymyśli tyle tak wyjątkowo banalnych historii. Książka ocieka dramatyzmem i sztucznością. Czytając ją, miałam wrażenie, że pani Rowling chciała na siłę napisać "mądrą" powieść. Jakby tego było mało, szorstki język i wulgaryzmy nie dodają autentyczności, a jedynie rażą po oczach.
Oceniam książkę na: 2.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-240-2146-8
Ocena: 4.41
Liczba głosów: 43
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: elfijka
05 X 2012 (ponad 8 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają