Kup książkę [edytuj książkę]

Krzyżacy

Info

str.: 589

Opis

Opowiadając o tragicznych losach Juranda ze Spychowa, któremu Krzyżacy zamordowali żonę, porwali córkę, a jego samego okrutnie okaleczyli, przenosi Sienkiewicz czytelnika w burzliwe czasy Jagiellonów, czasy rosnącego konfliktu między Polską i Zakonem. Powieść ubarwiają plastyczne sceny z życia dworskiego, opisy obyczajów rycerskich, bitew, pojedynków, a także niebanalny wątek miłosny. Jest tu także najwspanialszy obraz batalistyczny w naszej literaturze - zwycięstwo oręża polskiego pod Grunwaldem, które z właściwym sobie mistrzostwem odtworzył pisarz według „Pamiętników” Długosza.

”Krzyżacy” to ostatnia wielka powieść Sienkiewicza, zrodzona z niepokoju pisarza o losy narodu zagrożonego rosnącą potęgą Niemiec. Zaczęła ukazywać się w "Tygodniku Ilustrowanym" i kilku dziennikach dokładnie przed stu laty - od lutego 1897 roku, i drukowana była do marca 1900 roku. Wydanie książkowe powieści w roku 1900 uwieńczyło jubileusz dwudziestopięciolecia pracy pisarza.

Bestseller - II miejsce (ponad 52 tys. sprzedanych egzemplarzy) na liście bestsellerów roku 1998 opublikowanej przez „Notes Wydawniczy” (w kategorii „Literatura polska – klasyka”).

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Więc tobie, wielka, święta przeszłości, i tobie, krwi ofiarna, niech bedzie chwała i cześć po wszystkie czasy!"
Dodał: Serfer Dodano: 24 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
+7 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Najgrosza książka w gimnazjum. Nie czułem do żadnej książki takiego obrzydzenia. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale taka jest moja opinia. Czy widzicie w tej książce coś pozytywnego? Czy tylko ja mam takie złe zdanie?
Dodano: 03 VIII 2009, 18:30:46 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 08 II 2011, 19:33:49 (ponad 10 lat temu)
+3 0
Według mnie ta książka była bardzo wzruszająca i ciekawa . Najbardziej zasmuciły mnie w niej losy Danusi i Zbyszka , którzy bardzo się kochali . Bardzo dziwne było to że zbyszko w krótkim czasie od śmierci Danusi , tak szybko ożenił się Z Jagienką . Książka opowiada także o wojnie i zwyczajach rycerskich , które moga zaciekawić niejednego .
Użytkownik nie wystawił oceny książce.
Dodano: 04 II 2011, 15:45:35 (ponad 10 lat temu)
+3 -1
Przyznam szczerze, że podobała mi się tak książka. Teraz książki są głównie zmierzcho- lub harropotteropodobne. Ta książka jest zupełnie inna. Pokazuje świat, którego nie znamy. Powieść posiada niebanalny wątek miłosny. Właśnie ta część sprawia, że kasiążka może być atrakcyjna zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców, gdyż rycerze, zamki i wojny, to to co może ich zainteresować. Polecam.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 09 IV 2011, 18:39:33 (ponad 10 lat temu)
+3 -2
Ta książka zapoczątkowała moje staczanie się. To pierwsza lektura, którą miałam odwagę pieprznąć w kąt, bo mi się po prostu nie spodobała. To nic, że przeczytałam większość - kiedy ją porzuciłam, do końca zostało mi 37 stron. Za bardzo mnie bolało to, że zamiast przeżywać historię razem z bohaterami, na połowie książki spałam.
Oceniam książkę na: 1.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Greg
Rok wydania: 2009
ISBN: 8373272399
Ocena: 3.94
Liczba głosów: 298
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: iwona1992
01 II 2009 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają