Kup książkę [edytuj książkę]

Perswazje

Anna Elliot, skromna i delikatna, przed ośmiu laty za namową rodziny zerwała zaręczyny z przystojnym, lecz niezamożnym kapitanem Wentworthem. Teraz ma lat dwadzieścia siedem i ponieważ odrzucała względy innych mężczyzn, wydaje się skazana na staropanieństwo. Gdy rodzina z powodu kłopotów finansowych przeprowadza się do Bath, los znów stawia na jej drodze ukochanego. Czy kapitan Wentworth odkryje na nowo wdzięk i szlachetność Anny? I czy ona rzeczywiście pragnie odzyskać jego miłość, tym bardziej, że o jej względy zabiega bogaty i utytułowany kuzyn?
[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Oto całkiem nowy dla mnie rodzaj udręki. Przywykłem do miłego przeświadczenia, iż zasłużyłem na wszelkie radości, jakie stały się moim udziałem. Uważałem, że za rzetelne trudy otrzymuję uczciwą zapłatę, i wedle tego się oceniałem. Jak inni wielcy ludzie stojący wobec przegranej - dodał z uśmiechem - muszę nakłonić mój rozum, by ustąpił wobec faktów. Muszę umieć pogodzić się z tym, że jestem bardziej szczęśliwy, niż na to zasługuję."
Dodał: edziulka Dodano: 13 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
+1 0


"W pokoju człowieka chorego można się nauczyć o wiele więcej niż z licznych książek
(...), ale ogólnie biorąc, w pokoju chorego człowiek najczęściej okazuje swoją słabość, a nie siłę."
Dodał: Blumka Dodano: 26 VII 2012 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Kiedy atakują mnie ludzie żonaci takimi powiedzeniami jak: Och, inaczej będziesz myślał, kiedy się ożenisz, mogę odpowiedzieć im na to jedynie: Nie, nie będę myślał inaczej, na co oni powiadają znowu: Owszem, będziesz, i tak się rozmowa kończy"
Dodał: edziulka Dodano: 07 IX 2011 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Muszę się przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych powieści i już sama nie wiem ile razy ją przeczytałam. Ale ostatnio też polubiłam ekranizację i jestem ciekawa opinii na temat zgodności z książką, no i oczywiście opinii o odtwórcach głównych ról.
Dodano: 08 VIII 2011, 10:57:34 (ponad 9 lat temu)
Książki Jane Austen mają to do siebie, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W "Perswazjach" ja odnalazłam cząstkę swojego życia. Ta książka to moja ulubiona. Mimo wszystko zaskakuje mnie za każdym razem.
Dodano: 22 VIII 2010, 22:08:34 (ponad 10 lat temu)
Uwielbiam książki Jane Austen, ta również jest super. W książkach podoba mi się to że dopiero na samym końcu wszystko się rozwiązuje.
Dodano: 17 VI 2010, 17:05:41 (ponad 10 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 25 II 2011, 09:24:42 (ponad 9 lat temu)
0 0
Uwielbiam, wzruszająca, perełka, polecam.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 22 X 2010, 15:14:53 (ponad 10 lat temu)
0 0
Nie spodziewałam się, że ta książka tak łatwo mi podejdzie. Przeczytałam ją szybko i z zaciekawieniem. Świetne opisy różnorodnych charakterów. Piękna historia o prawdziwej miłości, która jest w stanie przetrwać długą rozłąkę i przeciwstawienie się otoczenia.
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i s-ka
Rok wydania: 2005
ISBN: 8374692189
Ocena: 4.96
Liczba głosów: 70
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: wegg
23 IV 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają