Kup książkę [edytuj książkę]

Wichrowe Wzgórza

Jak tu się nie dziwić wiktoriańskim krytykom, którzy uważali wspaniałą powieść Emily Brontë za ekscentryczną, a nawet brutalną. Nigdy jeszcze (i chyba nigdy później) taka opowieść o wszechpotężnym, niszczącym uczuciu i zgubnej namiętności nie wyszła spod pióra żadnej kobiety. To dzieło wyobraźni czerpiącej z mitycznego świata posępnych i wietrznych wrzosowisk Yorkshire; to również dzieło niewinności - bowiem autorka przedstawia w nim zło w czystej postaci, jakie nie zdarza się w świecie ludzi. Wartość artystyczna "Wichrowych Wzgórz" stawia tę powieść w rzędzie arcydzieł literatury.
[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Moją krzywdę przebaczam. Kocham ciebie, choć mnie zabijasz, lecz czy mogę przebaczyć ci to, że zabijasz siebie?"
Dodał: ladyinfantille Dodano: 27 VIII 2009 (ponad 12 lat temu)
+29 0


"Mogłabym go zabić, a on, nawet konając, nie pomyślałby o zemście."
Dodał: Nessa Dodano: 26 I 2010 (ponad 11 lat temu)
+19 0


"Nie umiem tego wyrazić, ale z pewnością każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że istnieje część nas samych gdzieś całkowicie poza nami.

Na cóż by się zdało moje istnienie, gdyby ograniczało sie tylko do tego świata? Ilekroć cierpiałam dotąd, zawsze to były cierpienia Heathcliffa. Widziałam je i czułam od pierwszej chwili.

Przewodnią myślą mojego życia jest on.

Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal.

Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla minie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.

Moja miłość do Lintona jest jak liście w lesie.

Wiem dobrze, że czas ja zmieni, tak jak zima zmienia wygląd lasu. Moja miłość do Heathcliffa jest jak wiecznotrwała ziemia pod stopami, nie przykuwa oka swoim pięknem, ale jest niezbędna do życia. Nelly, ja i Heathcliff to jedno.

Jest zawsze, zawsze obecny w moich myślach - nie jako radość, bo i ja nie zawsze jestem dla siebie radością, ale jak świadomość mojej własnej istoty."
Dodał: basiulkabl14 Dodano: 01 VIII 2009 (ponad 12 lat temu)
+15 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Gdyby naprawdę tego chcieli chyba mogli być razem. Przecież od dzieciństwa wspólnie spędzali mnustwo czasu i uwielbiali swoje towarzystwo. Los jednak chciał by Katy poślubiła innego, bardziej zamożnego człowieka o lepszym urodzeniu. Czemu Kathy to zr...
Dodano: 02 VIII 2009, 15:08:04 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 14 I 2011, 12:45:42 (ponad 10 lat temu)
+2 0
Wpadła mi ostatnio w ręce i przyznam, że na początku jest odrobinę męcząca. Denerwował mnie sposób narracji, bo chociaż dużo w nim uczuć i emocji, to jednak moim zdaniem narracja 3osobowa byłaby odpowiedniejsza. Przyzwyczaiłam się i tak mnie wciągnęła, że musiałam zdrowym rozsądkiem o 2 w nocy zmusić się do przerwania i pójścia spać. Polecam, nie jest to książka lekka, ale moim zdaniem to pozycja obowiązkowa, dla osób lubiących ten gatunek.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 03 XI 2013, 11:12:24 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Przepiękna i przesmutna. Razem z Heathcliff'em i Cathy przeżywałam ich szaloną miłość. Jeżeli ktoś uważa, że najtragiczniejszą miłosną historią jest ,,Romeo i Julia'', to proponuje przeczytać ,,Wichrowe Wzgórza''. To jest dopiero nieszczęśliwa miłość. I do tego nie spełniona - Romeo i Julia mieli szanse chociaż być ze sobą te parę chwil - Heathcliff i Cathy - mieli jedynie parę pocałunków.
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 12 VIII 2012, 15:15:05 (ponad 9 lat temu)
+1 0
Bardzo mroczny klimat. Powieść z całą pewnością nie należy do lekkich. Trzeba się przy niej skupić i najlepiej czytać ją w samotności.
Historia miłosna bardzo mnie poruszyła, pełna udręki. Dodatkowym plusem są bardzo dobrze wykreowani bohaterowie wraz z analizą ich psychiki i uczuć. Wartościowa książka
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-240-2076-8
Ocena: 5.02
Liczba głosów: 204
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: iwona1992
01 II 2009 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają