Kup książkę [edytuj książkę]

Cierpienia Młodego Wertera

Powieść epistolarna napisana przez Johanna Wolfganga von Goethego, opublikowana w roku 1774. Wraz ze "Zbójcami" Friedricha Schillera uważana za najważniejsze dzieło tzw. okresu Sturm und Drang ("Burzy i naporu") oraz preromantyzmu.

Książka ta przyniosła Goethemu wielką sławę, to właśnie dzięki niej przestał być anonimowym pisarzem. Dzieło stało się tak popularnym, że do dziś jest wykorzystywane do ukazywania modelu miłości romantycznej.

Źródło: Wikipedia

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Jestże aniołem? - Nie, tym mianem zowie pierwszy lepszy swą uwielbianą! Nie jestem jednak w stanie uzmysłowić ci inaczej jej doskonałości i nie mogę wyjaśnić, dlaczego jest doskonałą. Dosyć na tym, że wzięła w niewolę mój umysł."
Dodał: wegg Dodano: 29 VI 2009 (ponad 11 lat temu)
+9 -1


"Jakże trudno na tym świecie człowiekowi zrozumieć drugiego człowieka."
Dodał: wegg Dodano: 29 VI 2009 (ponad 11 lat temu)
+8 -1


"Gdybyśmy zawsze z otwartym sercem przyjmowali dobro, które nam Bóg na każdy dzień gotuje, mielibyśmy także dość siły, by znieść zło, jeśli się zdarzy."
Dodał: ainterior Dodano: 14 X 2010 (ponad 10 lat temu)
+7 -1

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Od tej książki zaczęły pojawiać się liczne motywy z bohaterem romantycznym w literaturze. Podobno Cierpienia Młodego Wertera przyczyniły się do wzrostu samobójstw wśród zakochanych mężczyzn. Widać książka miała ogromny wpływ! Nawet zaczęła się moda ...
Dodano: 31 I 2009, 19:57:32 (ponad 11 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 09 X 2011, 14:38:48 (ponad 9 lat temu)
+3 -1
Tak, kurczę, nie ma to jak opowieść o rozchwianym emocjonalnie mężczyźnie, który nawet o swoje szczęście nie potrafi walczyć... Ble. Czytanie tej książki było tragedią!
Oceniam książkę na: 1.0
Dodano: 05 IX 2012, 18:41:31 (ponad 8 lat temu)
+2 -1
Brawo! "Cierpienia młodych czytających Wertera" były co najmniej udaną lekcją zadawania tortur za pomocą czarnych szlaczków na białym tle. Zadziwiające, jak człowiek podczas tej książki może się wić i szamotać, a nigdy nie znajdzie dogodnej pozycji do czytania, a co dopiero do myślenia, nad czym tak niewygodnie ślęczy...
Oceniam książkę na: 1.0
Dodano: 08 VI 2013, 11:30:30 (ponad 7 lat temu)
+1 0
Czytała przeróżne opinie na temat powieści- od wychwalających do potępiających. Nie skupiam się na całości, a jedynie na tytułowym bohaterze. Mnie ta książka po prostu się nie podobała i mnie męczyła. Głownie przez głównego bohatera. Postać romantyczna. Dziękuje za taki romantyzm, gdzie człowiek popełnia samobójstwo w imię utraconej miłości. Homo sapiens, człowiek myślący, błagam to głupota zamęczać się z powodu nieszczęśliwej miłości. Nie dosyć że było to nudne, tak irytujące, że łapałam się za głowę i miałam ochotę rzucić książką.
Oceniam książkę na: 2.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Greg
Rok wydania: 2005
ISBN: 8373271619
Ocena: 3.55
Liczba głosów: 289
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Aero
31 I 2009 (ponad 11 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają