Kup książkę [edytuj książkę]

Zimowy monarcha

„A teraz brońcie się sami” – powiedział cesarz rzymski delegatom Brytów, którzy przybyli błagać go o pomoc w walce z najazdem Sasów, Jutów i Fryzów.
Brytania V wieku naszej ery.. Panuje chaos, dla wyspy nadeszły mroczne wieki. Rzymian już dawno nie ma, pogańscy bogowie ustępują nowej wierze – chrześcijaństwu.
Saksonowie, wykorzystując moment podziałów w królestwie Brytanii, rozpoczynają inwazję. Starzejący się władca, Uther, nie ma syna w odpowiednim wieku, aby przewodził walce z najeźdźcą. Artur, podopieczny czarownika Merlina, jest jedynym, który może sięgnąć po przywództwo i zjednoczyć skłócone królestwa. Uzbrojony w odwagę, honor, miłość, a także magię jest w stanie tchnąć w swój kraj wiarę w dawną potęgę i stoczyć walkę z saksońską furią

Z cyklu

1. Zimowy monarcha
2. Nieprzyjaciel Boga
3. Excalibur

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Dzisiaj, gdy na stare lata spisuję w klasztorze na wzgórzach Powys swoje wspomnienia, zamykam czasem oczy i widzę Nimue. Nie taką, jaką się stała, lecz jaką była wtedy: pełną ognia, energiczną, pewną siebie. Wiem, że odnalazłem Chrystusa i dzięki Jego łasce zdobyłem cały świat, ale tego, co utraciłem, co utracił każdy z nas, nie da się już odzyskać. Postradaliśmy wszystko."
Dodał: Rivienna Dodano: 06 XI 2011 (ponad 5 lat temu)
+1 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 16 III 2013, 16:03:05 (ponad 4 lat temu)
0 0
To bardzo dobra powieść, która niesamowicie mnie wciągnęła. Opisy bitew i postaci bardzo mnie urzekły. Opisane walki sprawiły, że czułam dreszcz na plecach, a postacie pozwoliły mi zżyć się z tą historią. Jestem bardzo ciekawa kolejnej części i czekam na jeszcze więcej wrażeń.
Oceniam książkę na: 4.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-62329-00-7
Ocena: 4.77
Liczba głosów: 9
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Sanai
19 IV 2010 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają