Kup książkę [edytuj książkę]

Powiedz gdzie cię boli

Doktor Nick Trout, autor i narrator, to oddany swojej pracy lekarz weterynarii. Łagodny dla zwierząt, empatyczny dla właścicieli, wyrozumiały dla stażystów i rezydentów, którzy w zawodzie stawiają pierwsze kroki i popełniają gafy. Skomplikowane operacje, trafne diagnozy, fortele, które pozwalają poskromić strach i nieufność zwierzęcych pacjentów i ich przerażonych właścicieli, to jego chleb powszedni.

Jest świetnym lekarzem, ale również człowiekiem, który kocha ludzi i zwierzęta, dlatego jego opowieść o weterynaryjnej codzienności przypomina jeden z bardziej emocjonujących odcinków Ostrego dyżuru czy Doktora House.

Doktor Nick Trout nie tylko odsłania kulisy pracy chirurga-weterynarza, nie tylko barwnie i zajmująco, nie stroniąc od anegdot, opowiada o życiu kliniki, ale przy okazji opisywanych przypadków zastanawia się nad możliwymi przyczynami feminizacji swojej profesji; rolą Internetu w relacjach lekarz-właściciel pacjenta; stosunkowo dużym odsetkiem samobójstw wśród weterynarzy i ich możliwym związkiem ze zwierzęcą eutanazją; skutkami obżarstwa u zwierząt domowych; rolą dobrych umiejętności komunikacyjnych weterynarza i granicami stosowania chirurgii plastycznej u zwierząt.

Większość opisywanych przypadków to psy i koty, ale zdarza się też pewien egzotyczny żółw, którego hiperaktywne życie seksualne doprowadza na stół operacyjny, oraz nabyty przez młodego mężczyznę w celu poprawy swoich notowań u kobiet pies, który niespodziewanie okazuje się być – częściowo– suką.

Dzień chirurga kończy się zabiegiem usunięcia z przewodu pokarmowego kota Snowballa… sznurówki… Ale tak na prawdę, dzień pracy doktora Trout’a nie ma początku, ani końca, a telefon z kliniki najbardziej lubi dzwonić w środku nocy.

[edytuj opis]

Przeczytaj książkę

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 11 VIII 2010, 08:49:08 (ponad 8 lat temu)
0 -1
Hurra! Ale jest śliczna, śmiało polecam. Cudo:)
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-08-04426-1
Ocena: 5.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ViconiaDeVir
05 II 2010 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają