START Cała prawda o Empiku

Sanai | Utworzono: 05 II 2015, 10:35:49 (ponad 8 lat temu)
Temat wylądował w tej kategorii, ponieważ nie znalazłam innej, bardziej pasującej.

Ostatnio słyszy się coraz więcej o rzekomej upadłości Empika. Można o tym przeczytać choćby tutaj: http://metro.gazeta.pl/Gwiazdy/1,135233,17348833,Tworcy_najp...

Co wy na to? Ja uważam, że Empik strasznie zmarniał i nie warto już tam kupować (no, może tylko w ostateczności). Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno był w moim mieście taki fajny, duży Empik, gdzie było więcej rzeczy związanych z kulturą - książek, prasy, filmów, płyt, gier - a wszelkie, za przeproszeniem, pierdółki aż tak się nie rzucały w oczy, było ich znacznie mniej. Niestety, zburzyli ten Empik, by zbudować kolejną, trzecią już, nikomu niepotrzebną galerię handlową, no i teraz mamy tylko jeden Empik w jednej z dwóch innych galerii. Z tym, że on jest mały, ciasny, no i pierdółki tam dominują, a książek jest znacznie mniej, upchnęli je w jednym kąciku. Wielu gatunków tam brakuje, np. fantastyki, nad czym bardzo boleję... A jeśli chodzi o ceny, to te parę złotych mniej w internecie wcale nie robi różnicy, moim zdaniem. Uważam, że Empik robi wszystko, byle tylko nie upaść.

Słyszy się także coraz więcej o tym, jak traktuje się tam pracowników. Ostatnio pojawił się wpis blogowy jednego z byłych pracowników Empika, o tutaj: http://aspirujacypisarz.pl/2015/02/03/cala-prawda-o-empiku/

Jestem w szoku. Traktuje się ich gorzej jak zwierzęta. Kiedyś chciałam pracować w Empiku, ale po przeczytaniu tego artykułu cieszę się, że nie złożyłam tam CV. I nigdy tego nie zrobię. Jestem zbyt słaba psychicznie i taki mobbing, jak oni tam mają, najprawdopodobniej tragicznie by się dla mnie skończył. Już nie mówię o wynagrodzeniu - szczerze, to myślałam, że pracownicy Empika zarabiają kici więcej niż 7 zł/h... Nic dziwnego, że przez taki zapieprz nie mają czasu podejść do klienta. Nic dziwnego również, że gdyby Empik upadł, tańczyliby z radością na jego popiołach. Ja wiem, że to nie musi odnosić się do wszystkich Empików w Polsce, ale z drugiej strony zapewne tak jest. Masakra, po prostu masakra dla mnie.

Jedyny plus, jaki mogę przyznać Empikowi, to książki, które czasem kupuję w sklepie internetowym - porządnie zapakowane, docierają w moje łapki w nienagannym stanie.

A co wy o tym wszystkim sądzicie? Kupujecie książki w Empiku? Jak często? A może ktoś z was pracuje w Empiku i zgadza się ze wszystkim albo zaprzecza?

Zapraszam do dyskusji.
(wypowiedź modyfikowana: 05 II 2015, 10:38:58)
Odp: 2, Odsłon: 1017, Ostatni post: ponad 8 lat temu przez Sanai

Odpowiedzi do tematu

Wszystkich odpowiedzi: 2

Sanai | 06 II 2015, 14:58:49 (ponad 8 lat temu) +0 -0 | 1#
Dorzucę jeszcze to: http://spisekpisarzy.pl/2015/02/cala-sciema-empiku-jak-wielk...
Sanai | 10 II 2015, 15:46:59 (ponad 8 lat temu) +0 -0 | 2#
I to: http://spisekpisarzy.pl/2015/02/jak-empik-zarabia-na-niesprz...


Wszystkich odpowiedzi: 2

Grupa: o wszystkim,czyli o niczym.

o wszystkim,czyli o niczym. jak w nazwie, popiszmy o wszystkim, co właściwie oznacza, że o niczym ;)
Typ grupy: Otwarta
Dołączenie: każdy może dołączyć
Założyciel: aleksandra31
Utworzono: 13 XI 2012, 19:36:26
(ponad 10 lat temu)
Kategoria: Literatura (grup: 45)
Tematów: 6
Członkowie: 3 (pokaż członków grupy)

Dyskusję obserwują

Użytkownicy obserwujący dyskusję (0):

Brak użytkowników obserwujących ten temat.

Menu

Szukaj. Aby znaleźć grupę lub temat wybierz jedną z kategorii poniżej, a nad listą grup/tematów będzie widoczne pole wyszukiwania.
START: Kategorie grup

Nowe grupy dyskusyjne
    - Nowo dodane tematy
    - Nowe wypowiedzi w tematach

Ranking tagów opisujących grupy