Kup książkę [edytuj książkę]

Marina

Język oryginalny: hiszpański

W trakcie pisania wszystko w opowiadanej przeze mnie historii stawało się jednym wielkim pożegnaniem, a kiedy już ja kończyłem, narastało we mnie wrażenie, że coś bardzo mojego, coś, czego do dziś nie potrafię nazwać, ale czego mi ciągle brakuje, zostało tam na zawsze.

Piętnaście lat później nawiedziło mnie wspomnienie tamtego dnia. Zobaczyłem chłopca bładzacego pośród mgieł dworca Francia i imię Marina zabolało znowu jak swieża rana. Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret.

A oto moja tajemnica.


(fragmenty książki)

Opis

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...

[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Życie obdarza każdego z nas rzadkimi chwilami czystego szczęścia. Czasami trwa ono kilka dni lub tygodni, czasami kilka lat. Zależy, co jest nam pisane. Pamięć o tych chwilach nie opuszcza nas nigdy, przeistaczając się w krainę wspomnień, do której daremnie usiłujemy przez całe życie powrócić"
Dodał: shczooreczek Dodano: 26 XII 2009 (ponad 13 lat temu)
+23 0


"Czasami to co najbardziej prawdziwe, dzieje się tylko w wyobraźni. Wspominamy tylko to co nigdy się nie wydarzyło"
Dodał: shczooreczek Dodano: 26 XII 2009 (ponad 13 lat temu)
+25 -5


"Czas robi z ciałem to samo co głupota z duszą"
Dodał: kamelia Dodano: 13 VIII 2010 (ponad 13 lat temu)
+18 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Czy jest niezależna i można ją czytać poza kolejnością?
Dodano: 05 II 2016, 20:37:22 (ponad 7 lat temu)
Jak wam się podobało? Co było najfajniejsze? Jaka postać wam najbardziej przypadła do gustu? Ja najbardziej lubiłam Evę Irinovą.... Nie wiem czemu, chyba urzekła mnie jej wytrwałość..;) A książka, jak dla mnie, bardzo dobra;)
Dodano: 30 XII 2010, 18:46:01 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 13 VIII 2010, 23:04:38 (ponad 13 lat temu)
+7 0
"Marina" to książka, która na długo pozostaje w pamięci. Oprócz tego, że jest bardzo wciągjąca jest też mądra. Naprawde jest warta polecenia, a czas poświęcony na jej przeczytanie napewno nie jest zmarnowany.
Oceniam książkę na: 6.0
Dodano: 01 I 2013, 16:48:10 (ponad 10 lat temu)
+1 0
,,Marina'' przede wszystkim ciekawi. Powieść z każdym rozdziałem staje się ciekawsza i coraz bardziej zaskakująca. Polecam wszystkim lubiącym straszne historie a także wzruszające zakończenia .
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 14 X 2013, 11:23:27 (ponad 9 lat temu)
0 0
"Marina" to powieść przesiąknięta niesamowitym klimatem. Zafón już po raz siódmy przeniósł mnie w świat dawnej Barcelony osnutej tajemnicą. "Marina" to historia, która wzrusza i przeraża jednocześnie. Ja już wpadłam po uszy i kompletnie zakochałam się w twórczości autora. Serdecznie polecam!
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: MUZA SA
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7495-767-0
Ocena: 5.16
Liczba głosów: 153
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
08 XI 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają