Kup książkę [edytuj książkę]

Troja. Historia upadku miasta. Czytam sobie. Poziom 2

"Troja. Historia upadku miasta. Czytam sobie. Poziom 2" Zofii Staneckiej to podróż do jednego z najsłynniejszych miast starożytnych, gdzie losy ludzkie były ściśle połączone z losami niesamowitych greckich bogów. Jak wyglądały wielkie zwycięstwa i porażki w tamtych czasach? To książka, która rozbudzi wyobraźnię młodych czytelników.

Druga część historii starożytnej Troi to książka dla marzących o wielkich wydarzeniach na miarę Homera dzieci, które już wiedzą z poprzedniej części, kim byli Hekuba, Priam, Parys, Hektor oraz Kasandra. Prorokini zagłady przepowiedziała upadek Troi, ale wojna trwa, a w niej nie brakuje niesamowitych bohaterów oraz walk, które zapisały się w historii i mitologii. Dodatkowo do spraw ludzkich bardzo lubią mieszać się rozliczni bogowie z Olimpu, którzy mają całkowicie ludzkie cechy: bywają mściwi, kapryśni i ulegają miłości. Historia, stanowiąca podstawę najstarszych przekazów historycznych, pozwala dzieciom zrozumieć wpływ wojny trojańskiej i epoki starożytnej na wszystkie kolejne epoki w dziejach Europy i nie tylko.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Harperkids
Rok wydania: 2020
ISBN: 9788327661876
Ocena: 6
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Germka
13 V 2023 (23 dni temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają