Kup książkę [edytuj książkę]

Miron w pułapce. Akademia mądrego dziecka

Świat zwierząt jest niezwykle fascynujący i już od najmłodszych lat warto zapoznawać z nim dzieci. Seria "Pomóż mi przetrwać" idealnie się do tego nadaje, ponieważ zwraca uwagę na bardzo ważne aspekty. Dzieci z pewnością się o tym przekonają, czytając książeczkę "Miron w pułapce".

Miron urodził się w lutym na jednej z bałtyckich plaż i jest foką szarytką. Dopóki był mały, opiekowała się nim mama, dbając o jego potrzeby. Z każdym dniem Miron rośnie, a wiosną jego mamie kończy się pokarm. Wtedy właśnie postanawia ona wrócić do morza, pozostawiając go, żeby się usamodzielnił. Miron czuje się bezradny i zagrożony. I chociaż doskwiera mu głód, musi podjąć ryzyko i znaleźć sobie pożywienie. Po wskoczeniu do wody czuje się fantastycznie. Okazuje się, że w tym naturalnym dla niego środowisku bardzo dobrze sobie radzi. Jego radość jest jeszcze większa, ponieważ zobaczył swoją mamę! A ona ma dla niego smakołyk!

Kiedy już zjadł swojego pierwszego śledzia, nadszedł czas na naukę samodzielnego polowania. Niestety w trakcie pływania w Bałtyku zaplątał się w starą sieć rybacką. Nie może się uwolnić z tej pułapki! Co ma teraz zrobić? Czy mała Helenka zdoła pomóc jemu oraz innym morskim stworzeniom?

Jak zakończyła się ta opowieść, można dowiedzieć się tylko w jeden sposób - czytając książeczkę, którą napisała Ewa Nowak ("Pajączek na rowerze", "Porwanie jeża Eliasza", "Noga w szufladzie, czyli domowa historia"). Ta urocza i pouczająca historia na pewno stanie się wartościową lekturą dla dzieci, dlatego warto, żeby pociechy się z nią zapoznały.

"Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać" jest serią edukacyjno-ekologiczną. Zachęca dzieci do wspierania przyrody, a każda książka przedstawia przygody różnych zwierzęcych bohaterów. Zawiera również plansze edukacyjne, a do tego można dzięki nim przeprowadzić sprawdzian wiedzy.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Harperkids
Rok wydania: 2021
ISBN: 9788327662460
Ocena: 5.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Germka
28 III 2023 (11 miesięcy temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają