Kup książkę [edytuj książkę]

Jak leczyć osteoporozę

„Jak leczyć osteoporozę” dr Jarosława Niebrzydowskiego to poradnik przedstawiający najnowsze zasady postępowania i leczenia tej choroby.

Osteoporoza jest schorzeniem charakteryzującym się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem jej struktury i zwiększoną podatnością na złamania. Choroba nazywana jest cichym złodziejem kości, gdyż zazwyczaj przebiega bezobjawowo do momentu wystąpienia złamania. Najczęściej do złamania kości dochodzi przy niewielkim urazie.

Ten poradnik w sposób wydawałoby się, że wręcz niemożliwy wykłada jasno i prosto wszystkie tajniki leczenia osteoporozy. Zawiera bardzo dużo ważnych wskazówek przydatne zarówno dla chorych oraz członków ich rodzin i zapewne także dla lekarzy rodzinnych i specjalistów z innych dziedzin medycyny. Autor podpowiada jak stosować inne środki, o których nie uzyskamy informacji od większości lekarzy.

Dla tych osób, które czytały już poradnik doktora „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” nie będzie zaskoczeniem sposób, w jaki Autor opisuje szczegółowo zasady postępowania i leczenie tej choroby. Czytając już drugi poradnik odnosi się wrażenie, że otrzymaliśmy coś na podobieństwo „książki kucharskiej”, w której zawarte są wszelkie wskazówki, by jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć się osteoporozy.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Liczne badania dowiodły, że ludzie z lepszą postawą, lepszą równowagą i większą siłą mięśni mają mniej upadków i rzadziej się łamią w razie ich wystąpienia."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Jeżeli musisz przyjmować – ze względu na inne choroby – leki, które powodują osteoporozę, to mimo to przy prawidłowym leczeniu możesz uzyskać prawidłową gęstość kości, ale oczywiście zajmie to więcej czasu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0


"Do złamania może dojść w każdym miejscu układu kostnego. W małym stopniu zależy to od siły urazu, a głównie od kruchości kości. Najczęściej do złamań dochodzi w stawach biodrowych, kręgosłupie, żebrach i nadgarstkach."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 26 IX 2016 (ponad 6 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Po niemal dwóch latach dr Niebrzydowski „wraca” z kolejną książką – tym razem jest to poradnik „Jak leczyć osteoporozę”, w którym autor prezentuje przyczyny, objawy osteoporozy oraz na czym polega jej leczenie. Obecnie osteoporoza jest jedną z najc...
Dodano: 26 IX 2016, 08:39:10 (ponad 6 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-665-6
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
26 IX 2016 (ponad 6 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają