Kup książkę [edytuj książkę]

Biegnij z głową!

„Biegnij z głową” to poradnik Marcina Ignacyka, który stanowi jedną z nielicznych propozycji literatury sportowo-rekreacyjnej, opisującej i przybliżającej czytelnikowi biegi na orientację. Jako dyscyplina sportowa, a zarazem przestrzeń rekreacyjna, trzeba zauważyć, iż staje się coraz bardziej popularna i dostępna. Coraz więcej takich imprez odbywa się na świecie i w Polsce. Mogą w nich uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy, ludzie dorośli, młodzież i dzieci, a nawet całe rodziny. Można biegać indywidualnie, grupowo i rodzinnie. Przestrzenie, plenery, okoliczności i scenerie też są różnie dobierane, w zależności od celu biegu. Organizowane są biegi na różnych dystansach – w miastach przeważają maratony i półmaratony, a w mniejszych miejscowościach biegi do 5 lub 10 km. Trasa i rozmieszczenie punktów kontrolnych wytyczona jest przez organizatora, a uczestnicy na kilka minut przed rozpoczęciem biegu otrzymują mapkę z niezbędnymi informacjami topograficznymi. Po otrzymaniu mapy, zawodnik przystępuje do planowania, jak dotrzeć do poszczególnych punktów. Po sygnale startu zaczyna się prawdziwa przygoda…

Autor, jako charyzmatyczny sprzymierzeniec tej formy aktywności sportowej, a przede wszystkim aktywny biegacz, zachęca nas do czynnego uprawiania całymi rodzinami. Jak zauważa

" „Sama możliwość ukończenia biegu, jak i rywalizacja z innymi biegaczami, bez wątpienia przynosi niesamowitą satysfakcję. (...) Bieg na orientację pozwala nie tylko kontynuować biegową przygodę, ale również zmobilizować umysł do ciężkiej pracy. Zawody na orientację integrują umysł i ciało, dają niesamowitą satysfakcję oraz możliwości spędzenia czasu w rewelacyjnej atmosferze.”
"


[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Sama możliwość ukończenia biegu, jak i rywalizacja z innymi biegaczami, bez wątpienia przynosi niesamowitą satysfakcję. (...) Bieg na orientację pozwala nie tylko kontynuować biegową przygodę, ale również zmobilizować umysł do ciężkiej pracy. Zawody na orientację integrują umysł i ciało, dają niesamowitą satysfakcję oraz możliwości spędzenia czasu w rewelacyjnej atmosferze."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 IV 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Książka przeznaczona jest dla początkujących biegaczy, którzy nigdy nie brali udziału w tego typu imprezie oraz osób średnio-zaawansowanych, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę z orientacji sportowej. Często po pierwszym udziale w takiej imprezie, pozostaje się w tym sportowym świecie na długo."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 IV 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0


"Bieg na orientację to impreza sportowa, która polega na odnalezieniu w terenie określonej ilości punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Z racji, iż impreza odbywa się na otwartym terenie, uczestnik w dowolny sposób może odnajdywać wskazane punkty. To, jaki wariant drogi wybierze pomiędzy punktami kontrolnymi zależy wyłącznie od niego i będzie miało wpływ na rezultat końcowy."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 14 IV 2016 (ponad 7 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-572-7
Ocena: 5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
14 IV 2016 (ponad 7 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają