Kup książkę [edytuj książkę]

Księżniczka z lodu

To najlepsza po trylogii Millennium Stiega Larssona powieść kryminalna!

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika, która powróciła w rodzinne strony by poukładać własne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości.

Księżniczka z lodu - i kolejne części sagi, stały się olbrzymim sukcesem czytelniczym w całej Europie. Książki te nie ograniczają się jedynie do intrygi kryminalnej, ale są to także doskonałe powieści obyczajowe ze znakomicie oddanym klimatem współczesnej szwedzkiej prowincji, interesująco nakreślonymi, wiarygodnymi bohaterami oraz konsekwentnie prowadzonym wątkiem historii rodzinnej.

Cykl zapoczątkowany przez Księżniczkę sprzedał się już w łącznym nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy w tłumaczeniach m.in. na niemiecki, francuski, angielski i hiszpański.

Tytuł oryginalny: Isprinsessan

Język oryginalny: szwedzki

Rok pierwszego wydania: 2003

Rok pierwszego wydania polskiego: 2009

Liczba stron: 424

Saga kryminalna:


1. Księżniczka z lodu
2. Kaznodzieja
3. Kamieniarz
4. Ofiara losu
5. Niemiecki bękart
6. Syrenka
7. Latarnik
8. Fabrykantka aniołków
9. Pogromca lwów
10. Czarownica

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Myśl o śmierci towarzyszy mi od dawna, ale dopiero teraz poczułem się gotów. Śmierć Alex dawała mi wolność. Alex jawiła mi się zawsze jako kobieta nieosiągalna. Otaczającej ją skorupy nie dało się nawet zarysować. Skoro ona mogła umrzeć, przede mną też nagle otworzyła się taka możliwość. Od dawna jestem spakowany i gotów do drogi. Wystarczy ruszyć."
Dodał: separol Dodano: 19 VII 2013 (ponad 10 lat temu)
+1 0


"Teraz było tak spokojnie, jakby miasteczko zapadło w sen. A przecież wiedziała, że to złudny spokój, że pod powierzchnią kłębi się to samo zło co wszędzie, gdzie są ludzie. Napatrzyła się na to w Sztokholmie. Tu jednak niebezpieczeństwo wydawało się jeszcze większe. Nienawiść, zawiść, chciwość i zemsta – wszystko to zamiatano pod dywan, bo „co ludzie powiedzą”. Pod wyglansowaną powierzchnią kipiało: zło, małostkowość i złośliwość."
Dodał: darklife91 Dodano: 11 XII 2014 (ponad 8 lat temu)
0 0


"Dziwne, ale przy tobie czuje się całkowicie bezpieczna. W ogóle nie odczuwam niepokoju, jaki się zwykle czuje na początku związku. Jak myślisz, z czego to wynika ?

- Z tego, że jesteśmy sobie przeznaczeni."
Dodał: darklife91 Dodano: 11 XII 2014 (ponad 8 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Nie wiem jakie są wasze opinie na temat tej ksiazki ale mi sie bardzo spodobala. Czytalo ja sie ciezko tylko w momentach gdy trzeba bylo sobie troche jezyk polamac na Szwedzkich nazwach miejscowosci i tp :) Na mnie wywarla pozytywne wrazenie. Moze te...
Dodano: 14 II 2011, 14:16:26 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 19 VII 2013, 00:36:14 (ponad 10 lat temu)
+1 0
Książka wciągająca i to bardzo. Może nie ma w niej aż tylu zwrotów akcji i litrów krwi, ale czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Autorka ma ciekawy styl pisania, dlatego z przyjemnością przeczytam jej kolejny kryminał.
Oceniam książkę na: 5.0
Dodano: 16 XI 2013, 18:07:14 (ponad 9 lat temu)
0 0
niesamowicie wciągająca... Kiedy ją czytałam, aż zapierało mi dech w piersiach i cały czas nasuwały mi się pytania dotyczące książki, które na końcu eksplodowały! Nie mogłam uwierzyć, że rozwiązania różnych spraw miałam tuż pod nosem, a ich nie widziałam XD
Oceniam książkę na: 5.5

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7554-105-2
Ocena: 4.76
Liczba głosów: 82
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: kulturalnie
03 VIII 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają