Kup książkę [edytuj książkę]

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Powieść obyczajowa. Zapisany artystycznie popsutą polszczyzną monolog młodego człowieka przeżywającego przygody z pięcioma dziewczynami po kolei oraz amfetaminą non stop. Paszport "Polityki" i nagroda publiczności Nike 2002.

"Podejrzewam, że Masłowska jest ruskim szpiegiem. Książkę tę napisała po to, by bezkarnie porusza się w naszej polskiej rzeczywistości i zmydlic nam, Polakom, oczy. Nigdy w życiu nie chciałbym się z nią osobiście spotkac, albowiem obawiam się, że wyssie ze mnie wszystko co najcenniejsze i na swój szpiegowsko - rosyjski sposób przetworzy dla siebie. Z drugiej jednak strony jeżeli chodzi o tę książke, to jestem bardzo zadowolony. Tutaj nie nasuwa się pytanie, czy jest to proza kobieca czy męska. jest to kawał lekko nadpsutego, literackiego mięsa i zdaje się, że warto życ 40 lat aby wreszcie coś tak interesującego przeczyta."

Marcin Świetlicki

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"A więc powiem tylko tyle, że ze śmiercią nie jest tak łatwo, jak to mi się wcześniej zdawało, że macasz ręką po ścianie, znajdujesz pstryczek i wyłączasz światło, i nie ma."
Dodał: Blumka Dodano: 19 I 2010 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"No więc wychodzimy i wsadzam Magdę do pierwszej taksówki, po czym sam także wsiadam, ona mówi, że do szpitala, a on, czy coś się stało. Ja mówię, czy to wywiad do gazety, czy to jest taksówka i czy to jest spowiedź grzechów i rozgrzeszenie, czy nas wiezie, bo inaczej ja wysiadam i Magda również ze mną, zero kasy i jeszcze kamień w przednią szybę i może się nie pokazywać w mieście."
Dodał: Vireful Dodano: 14 V 2010 (ponad 13 lat temu)
+2 -1


"i to nie jest żadne czary mary, palec włożony mi w oko przez dystrybutora krainy Oz na Polskę!"
Dodał: renif Dodano: 04 I 2010 (ponad 13 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Lampa i Iskra Boża
Rok wydania: 2002
ISBN: 83-86735-87-2
Ocena: 3.95
Liczba głosów: 56
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Karolina
20 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają