Kup książkę [edytuj książkę]

Przerwana lekcja muzyki

Pełen goryczy, wnikliwy i dowcipny pamiętnik... Przywołująca w pamięci słynny "Lot nad kukułczym gniazdem", oszczędna w słowach i elegancka książka Susanny Kaysen ponownie stawia gniewne pytanie o to, kto tak naprawdę jest wariatem i kto ma prawo, by ostatecznie o tym rozstrzygać.
[edytuj opis]
Przewiń: [] []

Czytelnicy tej książki polecają

[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Mimo to muszę wyznać, że wiedziałam, iż nie jestem szalona. To nie wzory, lecz inny warunek wstępny naruszył istniejącą we mnie równowagę: stan wiecznej sprzeczności. Moją ambicją było negować. Cały mój świat, zapełniony czy opustoszały, prowokował wyłącznie do negacji. Kiedy miałam wstawać z łóżka, spałam dalej; kiedy miałam mówić, milczałam; kiedy czekała mnie przyjemność, unikałam jej. Mój głód, moje pragnienie, moja samotność, moje znudzenie i mój strach były arsenałem broni, po którą sięgałam przeciwko memu wielkiemu wrogowi: światu. Oczywiście, moja broń nie miała dla świata żadnego znaczenia, a mnie zadręczała. Jednak cierpienia dawały mi ponurą satysfakcję. Udowadniały, że istnieję. Zdawało się, że kiedy mówię „nie", kłamie całe moje jestestwo."
Dodał: krwiobieg Dodano: 10 VI 2010 (ponad 12 lat temu)
+4 0


"Odmienność zawsze wzbudza zainteresowanie: czy mnie także może spotkać coś takiego? Im mniej prawdopodobne, że przytrafi ci się jakaś okropna rzecz, tym mniejszy lęk przed wyobrażaniem jej sobie lub przyglądaniem się jej. Ktoś, kto nie gada do siebie albo nie wpatruje się w dal nieobecnym wzrokiem, wzbudza zatem większy niepokój, niż ktoś, kto to robi. Ktoś, kto zwykle zachowuje się „normalnie", zadaje sobie wtedy niespokojne pytanie: jaka jest różnica między tą osobą a mną? A to pytanie prowadzi do następnego: co trzyma mnie z dala od domu wariatów? To wyjaśnia, dlaczego wszechobecne piętno jest tak chętnie rozpoznawalne i pełni tak użyteczną funkcję."
Dodał: Ling1983 Dodano: 28 IV 2012 (ponad 10 lat temu)
+1 0


"Gdy nie czujesz się zbyt dobrze... Śmierć wydaje się być snem. Ale gdy zobaczysz śmierć... Na własne oczy... Czyni ten sen żałosnym. Może jest taka chwila,gdy się dorasta... I coś z ciebie opada. Może szukamy sekretów, bo nie dowierzamy umysłowi. Choć brakowało mi Lisy, życie bez niej było łatwiejsze. Trudno kontrolować myśli. Wiem tylko, że uczucia wróciły. Szalona? Zdrowa? Jak by nie było, wiedziałam, że mogę wrócić do świata tylko... Jedną drogą: używając szpitala... Jak mównicy."
Dodał: Sempiternus Dodano: 04 IV 2012 (ponad 10 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Czy to na podstawie tej książki powstał film z Angeliną Jolie i Winoną Ryder? Bo zdaje się, że oglądałam, ale nie wiedziałam, że jest książka. Ktoś czytał? Jak wrażenia? Co lepsze: książka czy film?
Dodano: 18 IX 2010, 18:44:01 (ponad 12 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 1996
ISBN: 83-7150-104-8
Ocena: 4.76
Liczba głosów: 17
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: missblair
29 VII 2009 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają