Kup książkę [edytuj książkę]

My, dzieci z dworca ZOO

Opis

Christane F. jako dwunastoletnia dziewczynka zaczęła palić haszysz, mając trzynaście lat sięgnęła po heroinę...
Wywiad rzeka z piętnastoletnią Christianą. Autorzy przedstawiają przerażający i przejmujący obraz narkomanii wśród młodzieży Berlina Zachodniego.


Ciekawostki:

Strony: 222
Oryginalny tytuł: Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
Rok wydania oryginału w Niemczech: 1978
Rok, kiedy po raz pierwszy książka ukazała się Polsce: 1987

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Człowiek automatycznie się uczył, że wszystko, co wolno, jest potwornie nudne, a ciekawe tylko to, co zabronione."
Dodał: Jagiel Dodano: 04 V 2009 (ponad 13 lat temu)
+25 -2


"Żeby przestać, z czymś skończyć to najpierw trzeba wiedzieć po co. A ja nie wiem."
Dodał: madziach05 Dodano: 22 I 2010 (ponad 13 lat temu)
+20 0


"Tego wieczora ojciec zachowywał się tak, jakby w ogóle nie widział mamy. Potem przestał też patrzeć na nas, jakby nas w ogóle nie było. I nie odezwał się już do nas ani słowem. Nie wiem czemu, ale to było gorsze od bicia."
Dodał: wegg Dodano: 28 VI 2009 (ponad 13 lat temu)
+9 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Zgadzam się z Molką. Ale jestem też przekonana, że znalazły by się osoby o niedorozwiniętym mózgu, które po prostu wyśmiałyby tę książkę.
Dodano: 06 VIII 2012, 12:05:24 (ponad 10 lat temu)
Moim skromnym zdaniek , książka ta powinna być dodana do kanonu lektur szkolnych w klasie 2 lub 3 gimnazjalnej. Kto zgdodzi się ze mną?
Dodano: 24 XI 2009, 09:21:52 (ponad 13 lat temu)
Niektórzy mówią, że przereklamowana. Że dla nastolatków. Przyznaję, czytałem ją wiele lat temu, nie wiem jakie dziś wywarłaby na mnie wrażenie, wtedy jednak, chwilami, byłem przerażony, dlatego oceniłem ją dobrze. Warto było poznać realia tamtego okr...
Dodano: 05 VII 2009, 21:54:31 (ponad 13 lat temu)
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 09 IV 2011, 18:26:36 (ponad 11 lat temu)
+4 0
Lubię, lubię, lubię. Takie okropne, pełne mroku historie, to jest coś, co tygrysek o imieniu Daria lubi najbardziej. To nic, że w środku były umieszczone fotografie, to nic, że na widok niektórych cofało mi się śniadanie. Czytałam wytrwale, choć potem przypłaciłam to kilkoma nocami z koszmarami. A najbardziej książka ta zyskała w moich oczach tym, że jest napisana na faktach.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 12 VIII 2012, 18:32:50 (ponad 10 lat temu)
+3 0
My, dzieci z dworca Zoo” to książka, po którą każdy powinien sięgnąć. Po co? Aby zobaczyć świat, o jakim nie mamy w najmniejszym stopniu pojęcia? Znaczy ci co od narkotyków stronią. Aby przekonać się, co narkotyki robią z ludźmi? Żeby przestrzec samego siebie przed tym? Poznać cały proces związany z narkomanią, przyczyn i powody. Chyba każdy ten powód jest dobry i wiele innych. Szokująca relacja wstrząsnęła mną do głębi i została w pamięci na długo i przestrzegła przed takim światem narkotyków. Niekiedy realizm niektórych sytuacji mocno we mnie uderzył. To właśnie w tej książce cenię. Jest prawdziwa, prawdziwa historia, prawdziwi bohaterowie, prawdziwe problemy. Życie po prostu. Mną wstrząsnęła, nie wiem czemu, bo wstrząsnęła mną rzeczywistość, codzienność. Wstrząsające było to, co bohaterowie mgli zrobić dla narkotyku- sprzedać się, puszczać, kłamać, oszukiwać. Ale czemu ja się dziwie? Bo tej lekturze zrozumiałam po porostu, że narkotyki zmieniają ludzi. Może dają chwilowe poczucie tego czego brakuje, ale tak naprawdę obezwładnia, ludzie stają się niewolnikami narkotyku.. Ale zaskoczyło mnie też dzieciństwo Christine, dzięki temu też rozumiem, dlaczego sięgnęła po narkotyki- chciała zostać zaakceptowana przez nowych znajomych, poczuć trochę empatii, czego nie miała w domu. Nie można być wobec tej książki obojętnym. Polecam ją osobom w przedziale wiekowym 13-15 lat. Dla obytych z książkami o narkomani raczej nie polecam, choć niewątpliwe mają ją na swoim koncie. Ale ja i tak uważam, że warto po nią sięgnąć.
Oceniam książkę na: 5.5
Dodano: 06 VIII 2012, 22:05:42 (ponad 10 lat temu)
+2 0
Naprawdę robi wrażenie! Jest przestrogą, a jednocześnie wszystko dokładnie opisuje, fotografie sprawiają, że jeszcze bardziej się wczuwa w historię. Jest na faktach, a to wzbudza respekt.
Oceniam książkę na: 6.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 1999
ISBN: 8320708010
Ocena: 4.91
Liczba głosów: 320
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: ticket
26 II 2009 (ponad 14 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają