Kup książkę [edytuj książkę]

Zaginiona dziewczyna

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę
ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia ma w sobie wiele goryczy – ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, gdzie w takim razie podziewa się jego cudowna żona?

„Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku”.
The Chicago Tribune

„Autorka na nowo odkrywa małżeństwo jako baśń o cynicznej symbiozie.
Przeczytaj i pozostań singlem!”.

Financial Times

„Pokrętnie dobre”.
Marie Claire

„Mrożąca krew w żyłach, stylowa opowieść”.
Elle

Zaginiona dziewczyna” to arcydzieło opowiadające o małżeństwie, w którym bardzo, ale to bardzo źle się dzieje. Z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki, w świetnym stylu Gillian Flynn tworzy wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą, który potwierdza jej status jednej z najlepszych pisarek, uwielbianej zarówno przez krytykę, jak i czytelników.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Zawsze uważałam, że mogłabym popełnić morderstwo doskonałe. Ludzie, których łapią, to ci, którzy nie mają wystarczająco dużo cierpliwości, którym nie chce się planować."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Dobrze jest mieć mężczyznę, dla którego można gotować, w wieku czterdziestu paru lat jest to odpowiednik jeżdżenia rowerem przed domem ładnego chłopaka w podstawówce."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Znałem Amy jedynie siedem lat, ale nie mogłem wrócić do życia bez niej. Ponieważ miała rację: nie mogłem wrócić do przeciętnego życia. Wiedziałem to, zanim powiedziała pierwsze słowo na ten temat. Już wyobrażałem sobie siebie ze zwyczajną dziewczyną z sąsiedztwa-i wyobraziłem sobie, jak opowiadam tej zwyczajnej kobiecie historię Amy, mówię o tym do czego się posunęła, by mnie ukarać i by do mnie wrócić. Już widziałem jak ta słodka i pospolita dziewczyna bąka coś nieciekawego, w stylu:O,nieeeee, o Bożeeee, i wiedziałem, że jakaś cząstka mnie patrzyłaby na nią i myślała: Ty nigdy dla mnie nie zamordowałaś. Nigdy nie wrobiłaś mnie w morderstwo. Nie wiedziałabyś nawet, jak zacząć to, co zrobiła Amy. To niemożliwe, by ci aż tak na mnie nie zależało.Rozpuszczony synek mamusi, który jest we mnie, nie potrafiłby odnaleźć spokoju z tą normalną kobietą, i wkrótce ona przestałaby być normalna, byłaby kimś poniżej jego poziomu."
Dodał: Miravelle Dodano: 07 VIII 2015 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2015
ISBN: 9788377787915
Ocena: 5.08
Liczba głosów: 23
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: mana
06 VI 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają