Kup książkę [edytuj książkę]

Perska narzeczona

27-letnia Tamila Soroush w rodzinnym Iranie, z niemal nierzeczywistą wolnością, jaką cieszy się w Tucson dzięki trzymiesięcznej wizie pobytowej. Przysłana tu przez rodziców w nadziei, że „obudzi swoje szczęście” i zostanie w Ameryce jak jej starsza siostra, Tami ma trzy miesiące, by znaleźć męża i uniknąć powrotu do Iranu. Jeden z irańskich kandydatów, których podsuwają bohaterce siostra i zięć, cierpi na nerwicę natręctw, drugi okazuje się gejem z obsesją kontrolowania wszystkiego. Jednak choć swatanie idzie kiepsko, Tami nawiązuje prawdziwe przyjaźnie z uczniami uczęszczającymi na ten sam kurs angielskiego – między innymi z Nadią, imigrantką z Rosji, molestowaną przez męża bigota, a także oburzająco wyzywającą Evą, która wprowadza Tami w tajniki tańca country and western. Bohaterka porusza także serce Ike’a, kelnera z kawiarni Starbucks, który zachęca ją do zajęcia się fotografią i wysyła jej kwiaty, mimo sprzeciwu siostry. Zabawna, romantyczna i skłaniająca do przemyśleń debiutancka powieść bardzo obiecującej autorki.
[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Poczułam, jak rośnie we mnie nadzieja, na co od razu zareagowałam strachem, bo w Iranie marzenia rzadko się spełniają, częściej są zduszane w zarodku. Dla irańskiej dziewczyny marzenia to bardzo niebezpieczna rzecz."
Dodał: edziulka Dodano: 10 X 2014 (ponad 10 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Dodano: 12 X 2014, 19:41:23 (ponad 10 lat temu)
0 0
Książka trochę zabawna, a trochę przerażająca. Nie ma na celu tak szokować, jak większość tego typu, bardziej to odbieram jak w miarę zwykłą powieść mówiącą w tym przypadku o chęci wyrwania się z kraju objętego reżimem. Bardzo mi się podobała, fajnie napisana, wciąga
Oceniam książkę na: 5.0

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Remi
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-63142-66-7
Ocena: 4.83
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: Goyathlay
25 III 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają