Kup książkę [edytuj książkę]

Izolacja

Trzy przyjęte do szpitala św. Rafała w Baltimore kobiety należą do najbardziej bezradnych obywateli: mieszkańców domów opieki dla upośledzonych umysłowo w Baltimore, a ich organizmy opanował wirus, jakiego jeszcze nikt nigdy tu nie widział.
Doktor Nathaniel McCormick jako jeden z pierwszych zajmuje się sprawą. Ten młody pracownik CDC ma za zadanie badać to, co dziwne, egzotyczne i niezrozumiałe - od super wirusów po bioterroryzm. Ale na samym początku analizy życia i zwyczajów ofiar Nate orientuje się, że coś jest nie w porządku. W trakcie śledztwa znajduje "nosiciela" - osobę, która miała kontakty seksualne z pierwszymi ofiarami. A gdy pierwszy podejrzany zostaje zamordowany, Nate nabiera obaw, że choroba, której szuka, nie jest dziełem natury, lecz człowieka.
Nate zwraca się o pomoc do starej znajomej i dawnej kochanki, doktor Brooke Michaels. Już razem wędrują krętą drogą wiodącą do przełomowego, jak i mrożącego krew w żyłach odkrycia. Gdy coraz bardziej zacieśnia się pętla zdrady, Nate zmuszony jest do zmierzenia się z najokropniejszym odkryciem... oraz z przeszłością, przed którą starał się uciec.
Izolacja to jednocześnie powieść sensacyjna i portret psychologiczny młodego lekarza na krawędzi - oparta na założeniu dręczącym wyobraźnię, która nie może się po nim otrząsnąć.

[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Pracuję w dziale patogenów specjalnych w Departamencie Chorób Wirusowych i Riketsjowych, który wchodzi z kolei w skład Krajowego Centrum Chorób Zakaźnych, jednego z ośrodków CDC. Tutaj mniej więcej kończy się moja wiedza. Umiałbym w nocy o północy mówić o biologii molekularnej rodziny Arenaviridae, ale nie potrafiłbym narysować schematu organizacyjnego CDC."
Dodał: pietka33 Dodano: 26 VI 2013 (ponad 11 lat temu)
0 0


[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7506-205-2
Ocena: 4.33
Liczba głosów: 3
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: adin88
20 III 2012 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają